Saki to šeit!

Dermoīdcista un ar to saistītas lietas (17)

Viesis
ledidaina 04.12.12 12:06:37
Man šī operācija veikta nesen 26.11.2012, un tā nav taisnība, ka valsts neapmaksā šāda veida operācijas! Es uzreiz apjautājos savai ģinekologei par operācijas cenām - 200 Ls, un teicu ka šādu summu nevaru apmaksāt, man pateica ,ka to var apmaksāt valsts tikai jāpainteresājas vai vēl ir palikušas supsīdijas ķirurgam kurš veiks operāciju! Tā kā tās vēl bija man šī operācija izmaksāja tikai 23 Ls, tas ir par vietu slimnīcā! Tā kā jāinteresējas vien ir!

jippi 03.09.12 16:52:20
Man ir bijusi šāda cista un nepalīdzēs nekas cits kā operācija. Tāpēc nekāda pašārstēšanās nepalīdzēs. Ar laiku šī cista var palikt par ļaundabīgu veidojumu vai "apēst" olnīcu, tāpēc jo ātrāk to veic, jo labāk. Faktiski tas pagaidām ir labdabīgs audzējs. Man operāciju veica pirms kādiem 3 gādiem, pats krīzes zemākais punkts un tajā laikā operāciju apmaksāja valsts. Tāpēc domāju, ka arī šobrīd vajadzētu šaj operācijai būt apmaksātai. Kaut gan USG, kad konstatēja šo cistu, ārsts arī neteica par valsts apmaksātu. bet mana ginekoloģe uzreiz pateica, kur jāiet un kas jādara. Bija ginek. lūgumus ģimenes ārstam, lai izraksta nosūtījumu un'aptuveni pēc 1.5 mēneša man veica operāciju.
Veic 3 mazus iegriezumus olnīcu rajonā un pie nabas. Sajūtas pēc tam kā jau pēc operācijas diezgan briesmīgas, bet atkopšanās nebija tik traka. Es sāku staigāt jau taj pašā vakarā (operāciju veica no rīta), tas gan bija ļoti nepatīkami, likās ka tos 10 m līdz wc neaizvilkšu, bet ātri palika labāk. 3 dienā mani izrakstīja no slimnīcas un vēl Kādas 4 dienas bija mierīgāks režīms. Sabiedrībā sāku iziet pēc 7 dienām (sākot no operācijas veikšanas dienas).
Viesis
nuksis 02.09.12 13:28:40
Norbeta, ja dzīvo Kurzemē, tad zinu to, ka Aizputē "Kurzemes EGV" brauc speciālists no Rīgas un laparoskopiju veic par 100 Ls.
Viesis
agnija21 01.09.12 23:12:56
Sveika!
Es Tava situācija ieteiktu palietot veco labo bet aizmirsto - dūņas! Ir pieejami vaginālie tamponi, kas ir ērti lietojami un 100% dabīgs produkts.un...kas zina, varbūt iespējams iztikt bez operācijas?

Ja ir interese, varu sniegt pilnīgāku info.
Viesis
ilzte 19.08.12 09:06:45
Jana, Jums noteikti vajadzētu pakonsultēties ar ārsti, kas taisa diagnostikas pēc Folla metodes, varbūt, ka tomēr ir iespējams tikt pie bērniņa.
Viesis
ilzte 14.08.12 12:18:41
tā kā Jūs dzīvojat Kurzemē, tad manā skatījumā gandrīz vai vienalga uz kuru pusi braukt, varētu pamēģināt uz Rēzekni pie daktera Ļubenko(es arī atbraucu), "daudz mazāka maksa par šādu operāciju, kaut kur jau atradīsiet informāciju par pieņemšanas laikiem, bet ar cistām nejokojiet, man pazīstamai sievietei sākās problēmas ar cistām, tagad jau vēzis trešaja stadijā, es negribu Jūs baidīt, vienkārši nevajag novilcināt, pati no sevis problēma nepazudīs. Laparaskopija nav nekas briesmīgs, pēc pāris dienām var atgriezties darbā.

norbeta 05.07.12 13:33:08
Njā,te painteresējos,valsts šīs operācijas nesedz,pat ne daļu!Tā ka valstij pie pakaļas,un nav vajadzīgas sievietes kas varētu vēl radīt bērnus un strādāt!

norbeta 05.07.12 13:30:11
Paldies guakamole!Lieta tāda ka nedzīvoju Rīgā,bet gan Kurzemē un izbraukāt Rīgu nav iespējams!Vēl jau man būs konsultāciju ar vienu citu dakteri redzēs ko tā labu teiks par maksu un visu pārējo!
Par neauglību nesatraucos,esam pārāk auglīgi,un viens bērns man vismaz ir,ja nu kas tomēr noiet šķībi.Man tieši ārsts ieteica likvidēt cistu pirms nākošā bērniņa plānošanas,jo gŗutniecības laikā var sanākt vēl sliktāk!
Šī nav tā cista kas pati uzsūktos, ir 3 veidu cistas kas neuzsūcas un tur tik līdz ķirurģiska iejaukšanās.
Un kredītu man tik un tā neviens nedos,kamēr nebūs beidzies izpildraksts pēc pusgada!

jana 05.07.12 09:13:23
Diemžēl man šādas operācijas veikšana radīja pieliekošu neauglību :( Jā, jā, parastas laparoskopijas rezultāts, ja mani kāds iepriekš būtu brīdinājis, ka pastāv kaut mazākā iespēja, ka es kļūstu neauglīga, nekad uz to nebūtu parakstījusies, bet tagad jau tam ir par vēlu. Ja tev piedāvā citu iespēju (ne operāciju), izmanto alternatīvu, lai gan, izvēle vienmēr ir tavās rokās. Es sev savu izvēli nevaru piedod un šaubos vai kādreiz spēšu ar to samierināties. Protams, runājot par manu atgadījumu, varētu teikt, ka man nepaveicās, lai gan uz operāciju mani pierunāja ārsts, sakot, ka viss būs kārtībā... .
Runājot par naudu - es ņēmu aizdevumu :)
Viesis
guakamole 05.07.12 01:02:46
un kad ir problēmas ar veselību nekādi rēķini nelīdzēs, jo nekas nav svarīgāks par veselību!sievietei varbūt problēmas savas, un to jau grūti aprēķināt un ieplānot.kad man bija problēmas, man nekādi rēķini uz pārtiku nebija svarīgi, jo es pat ēst nevarēju - kamēr neatrisināju savas problēmas, jo dzīvot uz parāda savai veselībai ir vēl sliktāk nekā uz parāda kreditoriem, bankai un utml.
Viesis
guakamole 05.07.12 00:59:43
vajag piezvanīt uz slimnīcām, uz gaiļezeru, stradiņiem, pajautāt kādas ir iespējas veikt operāciju ja daļēji to apmaksā valsts, katrai slimnīcai ir savs finansējums, es nezinu vai apmaksā šo operāciju, bet vajag visu centies uzzināt, ja ir problēmas ar naudu, bieži ārsti poliklinikās arī nezina precīzi cik tad izmaksā konkrēta operācija.
Viesis
guakamole 05.07.12 00:57:10
varbūt ir vērts paprasīt nosūtījumu uz valsts apmaksāto operāciju un gaidīt rindu, tad varbūt operācija izmaksās zemāk, jo parasti jau slimnīcā ved meitenes, kuriem jau plīsusi cista un operācija ir maksas. plīsums arī ir bīstams ja cista ir lielāka par 5 cm, ja ir līdz 3 cm tad tā ir funkcionāla un varbūt uzsūksies jau nākamajā mēnesī. plīsums ir bīstams ar to, ka asins var nokļūt vēdera orgānos, tas nav labi un pat bīstami.

norbeta 04.07.12 20:38:18
Es jau rakstīju ka naudu vairs nevaram aizņemties,ne kredītā ne kādi citādi.Jo ir jau viens liels maksājums bankai,bērnudārzs,bērns,komunālie,pārtika.Viss ģimenes budžets ir izrēķināts līdz pēdējam.
Sanāk tā ir nauda viss būs o.k,nav nauda dzīvo tālāk ar visu cistu un ceri ka nekas slikts nenotiks.

smukaa 04.07.12 19:16:23
Var paņemt kredītu!Cik man zināms,dažas klīnikas atbalsta šādu maksāšanas veidu.

norbeta 04.07.12 16:21:22
Nu gadu iepriekš kaut kas maziņš bija,bet ārsti neko arī īpaši par to nesatraucās,pat zāles nekādas man neizrakstīja.Ārsts kas šogad pārbaudīja ar sonogrāfu izskaidroja kā tāda cista rodas.Ka viņa ir itkā ģenētiski pārmantota,nu tāda kā "dāvaniņa",un viņa tur jau sēž no tā laika kad jau biju mammas vēderā un visus šos gadus ,kamēr rodas tādi apstākļi lai viņa augtu,vai nu hormonu pārmaiņu dēļ vai kā cita.Medicīniski diezgan sarežģīti izstāstīt.
Tie cistu paveidi ir daudz!Manējā laikam izrādās nav tāda kas varētu plīst,bet gan augt un nosprostot olvadus tā ka olnīca ir beigta un pagalam!
Nav jau bailes no operācijas,bet jautājums kur lai ņem tādu naudu?

rebeka 04.07.12 12:43:06
Man laika tad sanāk paveicās, jo man bija cistas plīsums, un tad arī viņa pārpīsa, bija jāpalieto svecītes un viss OK :D :D Sanāca pa lēto tikt cauri tad jau....

Bet vispār kā zini, ka tā cista tur jau gadiem bija? Manējā uzradās zibenīgi ( biju bijusi uz pārbaudēmpus gadu iepriekš un tur neko neatrada, ne usg ne citos izmeklējumos) un pēc pus gada... tad nu pēkšņi sākās mistiski izdalījumi .. aizgāju pie dakteres, teica ka plīsusi cista...

norbeta 04.07.12 12:08:34
Nu ko esmu viena no tām kurām šo cistu konstatēja.Ārsts teica ka bez operācijas no viņas vaļā netikt.Brīžiem olnīca arī iesāpas.Kad ārsts pateica operācijas izmaksas,man acis lielas.Kur var dabūt 300Ls?Tādas liekas naudas nav,aizņēmumu nevaru taisīt jo vēl pusgads ir viens cits liels maksājums kas jānobeidz,tā kā arī paši nevar šādu summu sakrāt.Tā ir viena lieta kas satrauc-NAUDA

Otra,kā šī laparoskopijas operācija notiek?Varbūt kāda var pastāstīt no savas pieredzes?Kādas izjūtas un sekas pēc operācijas periodā?Pēc cik ilga laika var sākt fizisku darbu utt.

Un vēl viena lieta.Ārsts izstāstīja ka šī cista sastāv no taukiem,matiem,nagiem un tie atrodas tur kur nevajadzētu normāli atrasties.Aizmirsu pajautāt ārstam,vai tas ka man jau no tīnes vecuma ir ļoti mīksti nagi,slikti uzkrājas tauki organismā(vienmēr esmu bijusi kaulaina) un ļoti strauji bojājas zobi ,vai tas varētu būt cistas nopelns?Jo šķiet ka cista gadu laikā uzsūkusi tās vielas kas ir bijušas nepieciešamas nagiem,matiem un zobiem!Varbūt manas iedomas,bet varbūt nē!
Pastāstiet ja kādai ir bijusi pieredze ar šo cistu!

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv