Saki to šeit!

Matu Krāsu Nozīme Sabiedrībā (5)

spotorno 27.04.13 12:43:41
Man kā reiz jau ļoti ilgus gadus ir rudā matu krāsa - tāda gaiši oranža, nepiesātināta. Arī savulaik daudz eksperimentējot secināju, ka šāds tonis man piestāv visvairāk, jo pašai ir bāla āda un vasarasraibumi, tāpat piedzimu ar zeltainiem matiem.
Es teiktu tā, ka Latvijā rudie (ne sarkanie) toņi nav īpaši topā. Nezinu, iespējams, sabiedrības aizspriedumi, vai kas, bet personīgi es pamanīju, ka jaunā paaudze (rupji ņemot vecumā līdz 25 gadiem) pret rudiem toņiem izturas vairāk tā: "fuj, rižie".
Savukārt, pilnīgi pretēja attieksme ir no vecākiem cilvēkiem (virs tā vecuma), kuri bieži neskopojas ar komplimentiem par saulaino, neparasto matu krāsu, uzprasot -dabīga vai krāsota, vīrieši vispār sajūsmā, jo tāds matu tonis + vēl tādi kupli, it kā tikko no gultas, asociējas ar seksapīlu, izteiktu pievilcību.
Domāju, ka tā ir tiešām vecuma aizspriedumainība, jo ar vecumu cilvēks paliek brīvāks no ietekmes.

Kopumā man patīk visas matu krāsas, visi toņi, kas sastopami cilvēkiem kā dabiskās matu krāsas.
Un rudie mati ir arī dabīgi, tāpēc es neuzskatu šos toņus par kaut ko "ugly".
Tāpat pilnībā esmu pret viedokli, ka rudajiem nepiestāv rozā krāsa, ka baigi tur jāizvēlās apģērbu krāsu. Mans personīgais piemērs pa visiem šiem gadiem rāda pretējo.

Es domāju, ka, ja Tu jūti sevi rā rudmati, tad staigā laimīga, nospļaujoties uz aizspriedumaino Latvijas jaunatnes sabiedrību.
Man tieši patīk, ka neesmu ar tipisku matu krāsu, matu struktūru un frizūru. Izvēlos vairāk dabiski kuplu "wild" matu sakārtojumus, tādā veidā pie manis nāk kontaktā parasti arī tieši tie cilvēki, kuri ir atvērti, ekstravaganti, nebaidās būt PAŠI par sevi...! :)

rebeka 27.04.13 11:24:15
Nu var var protams...

Bet man ar matiem ir tā, ka nespēju ilgi ar vienādiem nostaigāt ik pa laikam mainu vai nu krāsu vai frizūru... nezinu kas man ir ar to lietu, bet tur neko nevaru padarīt... :D

subjectzero 27.04.13 11:20:45
Nu nav obligāti mati jākrāso, var arī ko košu nopirkt un uzvilkt. :D

rebeka 27.04.13 11:15:35
Esmu arī mainījusi matu krāsu n-tās reizes un bijušas dažādas... bet daru to tad kad man pašai sagribas un pati sajūtos tā, ka gribu būt tieši tādā krāsā uz to brīdi, nepiedomājot kādu tēlu par sevi radu un nedomājot par šiem stereotipiem...

pašlaik esmu blonda un man patīk izmantot šos stereotipus savā labā, piemēram, kaut ko nesaprotot vai nepareizi izdarot, var pateikt, ai nu vai tad neredzi,ka blonda esmu, visi pasmejas un ar to arī viss beidzas :D :D :D

Vispār par matu krāsu runājot,mēģinu tagad ataudzēt savus dabīgos pelēkos, bet jūtu ka pēc 2 mēnešu audzēšanas salūzīšu un nopirkšu krāsu, ar tām ataugušajām saknēm jūtos drausmīgi u domāju, ka neizturēšu :(

Vispār nez kāpēc bet sagribējās kādu traku košu krāsu, laikam tāpēc ka pavasaris bremzē un gribas ko priecīgāku redzēt, jāsāk ar sevi :D :D :D

subjectzero 27.04.13 10:58:05
Jau kopš 14 gadu vecuma esmu bijusi ļoti neapmierināta ar savu pelēcīgi gaiši brūno matu krāsu, kas man sekoja itin visur. Pirmoreiz nokrāsojos 15 gadu vecumā, kastaņbrūna un no turienes, kā krieviski saka 'poņeslo', Esmu pabijusi brūna, blonda, melnmate, tumši sarkana un pat lillā. Bet lielāko daļu savas dzīves esmu komfortabli pavadījusi krāsojot rudus gan matus, gan uzacis. Un lai kā es mainītu krāsu un griezumu, vienmēr atgriežos pie rudā.

Bet kāda krāsa īstenībā ir topā mūsdienās? Vai tiešām 'blonds have more fun'? Vai tiešām 'melni mati ir femme fatale vulgaritātes pazīme'? Vai tiešām 'rudmates kliedz "skaties uz mani" ar savu matu krāsu'? Un vai zaļmates, zilmates, meitenes ar koši rozā vai pat varavīksnes krāsu ir visas jaunas, naivas muļķes?

Matu krāsas un ar tām saistītie stereotipi... cik no tā nogurušas mēs patiesībā esam un no kurienes viņi ir radušies?

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv