Saki to šeit!

Uzmanību -juristu klubiņam (43)

avokado 14.06.12 14:03:20
nosiguldas,liels paldies.
anna.radionova@inbox.lv

nosiguldas 14.06.12 09:14:05
tas nav jāpierāda, sliktākajā gadījumā nepieciešams vēl viens darbinieks, kas apliecinās, ka tika maksāta aplokšņu alga. Uz darba inspekciju nu kopiju VID jāsagatavo iesniegums, kur sīki norāda, no kura laika līdz kuram strādāja, par ko, labi būtu minēt, kādus konkrētus darbus vai pasūtījumus, kas veikti un pēc tam jāapraksta kā tika maksātas algas, kā paskaidroja nodokļu nemaksāšanu. Beigās vajag minēt, ka tad, kad viņš nolēma aiziet, darba devējs viņu sāka vajāt, ko turpina darīt līdz dotajam brīdim. Ja nepieciešama palīdzība vēstules sagatavošanā, raksti uz manu e-pastu.

avokado 13.06.12 16:59:09
nosiguldas,Tu domā,ka Viņš pamatos? Samaksāja cilvēkiem lai liecina un iesniegums gatavs. Tam visam pamatā ir tas,ka vīrs bija labākais strādnieks. Vairākas reizes gribēja iet prom no darba,bet priekšnieks ir noturējis Viņu. Atrada labāk apmaksātu darbu un aizgāja. Tas saucas tā: "Ja nav man,nav arī nevienam" . Bet ja cilvēks tur ir nostrādājis,ar aplokšņu algām,kā lai pierāda,ka vispār tur ir strādājis?

nosiguldas 13.06.12 08:25:49
Avokado- katrs apvainojums ir jāpamato un jāpierāda, pie tam tas jādara iesniedzējam. Bet, kas attiecās uz VID un darba inspekciju, ja darba devējs nemaksāja nodokļus, tad ir vērts pacīnīties un uzrakstīt iesniegumu, lai viņš samaksā nodokļus, pieļauju, ka atvaļinājuma nauda arī netika izmaksāta.

chika 13.06.12 08:10:32
Es vēlos uzzināt vai var apstrīdēt dāvinājuma līgumu, kas slēgts pirms 8 gadiem un ja dāvinātājs ir miris jau 4 gadus, tur klāt pēc nāves neviens gada laikā nepieteicās ne uzkādu mantojuma daļu, redz tagad izdomājuši, ka grib kaut kādu mantu, jo nav ko Rīgā darīt. Vai tam nav kāds noilgums iestājies???

avokado 12.06.12 23:53:43
Jā,mans vīrs tagad ar šo cīnās. Aizgāja no darba uz labāk apmaksātu. Iepriekšēja darba priekšnieks uzrakstījis policijā iesniegumu,ka darbinieks-mans vīrs ir apzadzis darbu. Pie tam nepamatotu iesniegumu ar uzpirktiem lieciniekiem. Nu tas vairāk bija domāts,lai jaunajā darbā Viņu nepieņem. Vīrs nostrādājis veselu gadu darbā,kur nod. grāmatiņā nodokļi nav rakstīti. Tagad sanāk,ka jāiet uz Vid,darba inspekciju,uz menteni rakstīt iesniegumu par nepamatotu apvainojumu... Brrr,process. Pat nezin ar ko sākt. Es arī būtu pateicīga par padomiem.

chika 12.06.12 19:30:19
Sveikas!!
Vajag palidzibu saistiba ar mantojuma lietam - kāds zin??

nosiguldas 27.09.11 14:29:21
vari aprakstu sūtīt uz e-pastu knsuls 123@gmail.com

nosiguldas 27.09.11 14:28:21
kāda ir problēmas būtība

baibba 26.09.11 20:34:22
Vai ir kada juriste kas varetu palidzet ar kreditiem?

saulje 20.01.11 15:48:31
Nosiguldas, paldies :)) Cita meitene bij ātrāka un būs man visi papīri :))

Tiešām milzīgs Paldies par atsaucību :))

nosiguldas 20.01.11 15:21:36
nosūtīju tev e-pastu, apraksti apstākļus, kapēc mini notāru, ja ir bezstrīdus fakts.

saulje 20.01.11 11:41:05
Dikti dikti vajadzētu juridiski pareizi noformēt iesniegumu notāram par bezstrīdus laulības šķiršanu, ja kāda var palīdzēt (par samaksu vienosimies) uzmetiet mailiņu - saulje20@inbox.lv
Viesis
spaara 19.01.11 22:59:32
Lai veicas! :)

noelle 19.01.11 22:03:03
Liels paldies, tagad man skaidrs :) Es jau sabijos, ka būs rītdien vēl jātramda kolēģi un jāziņo, ka mans sagatavotais vēstules projekts ir galīgi šķērsām :)
Viesis
spaara 19.01.11 21:59:12
tagadējā redakcijā 3 gadu periods ir noteikts VSA likuma 27. prim panta 1. daļā.
Bet, ja parādnieks miris līdz 01.09, tad nekā, parāds ir norakstāms.
"28. p. Aģentūra noraksta un izslēdz no bilances tās uzskaitē esošo parādu summas, kas sociālās apdrošināšanas pakalpojumu saņēmēju vainas dēļ veidojušās kā pārmaksas, kuru piedziņa nav iespējama, jo parādnieks ir miris vai parāda piedziņai iestājies 10 gadu noilgums, vai kas nepārsniedz 35 procentus no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta.
(27.10.2005. likuma redakcijā ar grozījumiem, kas izdarīti ar 16.06.2009. likumu, kas stājas spēkā 01.07.2009.)

noelle 19.01.11 20:41:40
spaara, bet pirms 01.09. VSAA nebija likumā noteiktas tiesības pieprasīt Bankai pārskaitīt pārmaksātās naudas summas, savukārt Bankai, saskaņā ar Kredītiestāžu likuma prasībām nebija tiesību pārskaitīt tādas summas. Skaidrs, ka, līdz ar 1.septembra grozījumiem VSAA ir tiesības pieprasīt, bet Bankai pienākums pārskaitīt, taču, ja ir tā kā Tu saki - ka var pieprasīt par 3 gadu periodu - es kaut kā nevaru atrast, kur tas būtu rakstīts.

Jo, pēc būtības, ja Banka nav laicīgi saņēmusi šādu pieprasījumu no VSAA (ar to domājot laika periodu līdz pus gadam), naudas līdzekļus jau no konta varēja noņemt mantinieki, pamatojoties uz mantojuma apliecību. Kas, savukārt, nozīmē, ka Bankai nav jāmaksā no saviem līdzekļiem nekādas summas VSAA, ko viņi laicīgi nav attapušies pieprasīt. Tiem jāvēršas ar savu prasību pret mantiniekiem.

Tā nu es te buros un nesaprotu, KUR ir rakstīts par to 3 gadu periodu?
Viesis
spaara 19.01.11 16:48:08
Tie grozījumi nosaka kārtību, kādā no 01.09.2010. un 01.01.2011. atgūst pārmaksātās summas no mirušajiem "klientiem". Bet vispār aģentūra var atgūt pārmaksātās summas ne vairāk kā par triju gadu periodu, skaitot no pārmaksas konstatēšanas dienas. Tātad - tas attiecas arī uz 2008. gadu.

noelle 19.01.11 16:32:48
Mīļās juristes - man ašais jautājums :)

Vai Likuma grozījumi attiecas uz laika periodu pirms grozījumu stāšanās spēkā (ja vien tas nav noteikts pārejas noteikumos)?

Man te tāds kāzuss, ka ir divi grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" 27.prim panta 3. prim daļā (stājas spēkā 01.09.2010.) un pēc tam 27.prim panta 4.daļā (stājas spēkā 01.01.2011.), kas, ņemot vērā, ka uz šiem grozījumiem nav nekādu pārejas noteikumu, pēc būtības nevarētu attiekties uz 2008.gadā veikatjiem maksājumiem, ko pretēji man cenšas iestāstīt VSAA.

rasas 10.01.11 13:14:02
meitenes, nosūtīju ziņu uz e-pastu :)
1 2 3 »

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv