Saki to šeit!

Vēlos mainīt dzīvi (18)

miseva 19.03.11 22:56:50
laaciite:
Nu No tavas mutes Dieva ausii,
vienkarshi man liekas ka vairs nav senie laiki, kad sieviete ir kada nespejniece. Un es nekad neesmu sapratusi cilvekus, kuri labpratigi padara sevi atkarigu. Dzive visadi var gadities... un manuprat ir jauki ja esi vienmer gatavs pats par sevi parupeties. Un tas nav nekas nosodams.
Un cik ilgi tad sieviete bus tada majas pavarda sargataja? Reali padomajot... ! Latvijas statistikas dati gan liecina par to, ka šķirto laulību īpatsvars, salīdzinājumā ar reģistrēto laulību skaitu, joprojām pārsniedz 60 procentus. Apmēram puse laulību tiek šķirtas pēc pirmo deviņu gadu kopdzīves... un no manis pieliekot nakamie 30% noteikti izskjiras 10-30 gadu laika! Vajag tomer reali domat, ko darisi pec tiem pardesmit gadiem... Ir jau jauki patelot majas saimnieciiti, viram jau no ta gabals protams nenokrit un ko ta no vira atkariga sieviete telosi pec tam?!

laaciite 18.03.11 19:30:04
miseva - (iedomajies ka -Tad tev bus tikai 33, bet ne izglitibas, ne darba pieredzes. Viram jau busi apnikusi un vinsh saks skriet pa kreisi, tev daudz uzmanibas nepieversis.)- kas par tekstiem?
Tās kuras tā domā, tā arī notiek. Kāpēc šādi jābiedē jauna meitene?
Mums katrai savs liktens, ja vīrs vēlas sievu redzēt mājās kā pavarda turētāju neko sliktu tajā nesaskatu. Galvenais lai vīrs spēj nodrošināt ģimeni un pati justos laimīga. Laiks un cieņa vienam pret otru visu saliks pa plauktiņiem.

miseva 18.03.11 14:04:28
hiperkeri - pilnigi pievienojos tavam viedoklim. Jo gjimene velak, jo labaak. :)) Labak tak no sakuma izskrieties un kad esi gatavs un nobriedis nakamajai stadijai tad ari uznjemties to. un tad nebus problemu, ka berns majaas a pashai jaskrien vel kur tuseeties... Protams dazreiz dzive viss nenotiek pec plana, ta ka nekadu nosodijumu no manas puses, tikai viedoklis :)
Bet par temu runajot, autorei tiesham doti daudzi feini padomi :) feinas sheit meitenes, kas uzmundrina un taa! :) Es gan atkal par to "feminisma" novirzienu mazliet! Tiesham miljaa autore, padoma ko darisi pec 5, 10 gadiem, ja tagad nemacies un nedoma stradat. pec 10 gadiem tev dzive vairs nebus izveles un busi pilniba atkariga no vira un ja nu kaut kas notiek un virs tev saks palikt nejaukaaks un apkart skries, tu nevaresi neko padarit un busi ne ipashi laimiga... sheit jau vienreiz bija diskusija no lasitajas, kas ne ipasha laimiga jutas esot pilnigi atkariga no vira. Cilveki mainaas un tas ka tev virs tagad labs nenozime ka to pashu uzmanibu un visu to pashu 100% sanjemsi arii pec 10 gadiem. Paskat tagad jau esi nelaimiga jo esi iesprostota majaas un tev nav ko darit a pec 10 gadiem doma jutisies riktigi superigi??! Lai izklausitos ljaunak un saprastu lietas nopietnibu iedomajies ka -Tad tev bus tikai 33, bet ne izglitibas, ne darba pieredzes. Viram jau busi apnikusi un vinsh saks skriet pa kreisi, tev daudz uzmanibas nepieversis. Ko tad darisi? neko, jo tev nebus kur iet. Tad vel virs sadomas shkirties un mazo panjems pie sevis, jo tu nebusi spejiga nodroshinat bernam neko un protams ka tiesa mazo piespriedis vecakam kas spejigs parupeties... luk taa. Domaa uz priekshu!! ta ir tava dzive un tev janodroshinas lai butu spejiga to vadit kadu dienu.!
Sac macities, pabeigsi skolu pec 3,4 gadiem... sac stradaat...!
kapec padarit sevi atkarigu?!!!
visjaukakie velejumi, lai izdotos mainit savu dzivi patikamaa virzienaa :)

sandrusha 18.03.11 00:23:17
Pilnīgi pievienojos Ievas teiktajam, īsi un precīzi padomi.
Man ir 29 un tagad pirmais mazulis, aprīlī būs gads. Es pašlaik studēju pēdējo pusgadu un rakstu arī bakalauru. Loģiski, ka ir tagad grūtāk studēt nekā, kad mazās nebija, toties šim bakalauram būs cita vērte nekā pirms 5 gadie iegūtajam. Paralēli palīdzu vecākiem ģimenes biznesā, katrā ziņā sevi esmu nodarbinājusi pilnīgi.
Es arī iedzīvojos daudzos liekajos kg pēc bērna, jo turpināju ēst kā grūtniece - daudz un neveselīgi :D Tagad pateicoties savai apmņēmībai un MK piedāvātajai Skaistumkūrei visu metu nost + pieradinu sevi atkal pie pastāvīgas sportošanas.
Mans vīrs mani atbalsta manā izaugsmē un ņem pat piemēru no manis. Tev ir jāizrunājās ar savu vīru un jāpastāsta, kas Tevi nomāc, ko vēlies un kas Tev ir svarīgi.
Es agrāk ar biju pilnīgs dzīvsudrabs - tusiņi, draugi, studijas, darbs, dažādas sabiedriskās aktivitātes, ceļošana u.t.t. Tagad izbaudu šo miera periodu, jo laikam esmu iztrakojusies, tagad prasās cita veida izklaides, ar ģimeni un pašiem tuvākajiem. Piekrītu, ka mainās arī draugu loks, jo ir būtiski, lai vari runāt par līdzīgām lietām nevis katrs no citas planētas esiet.
Un vēl - viennozīmīgi VAJAG atrast laiku tikai sev, lai tas ir frizieris, manikīrs, solarijs, sporta klubs, kino, vakariņas ar labu draudzeni vai vīru vai kādu citu mīļo sev, bet atvēli laiku sev un arī abiem ar vīru. Vismaz man ir svarīgi tas, lai sevi nepazaudētu atkal :)
Sāc kaut vai maziem solīšiem, bet ievies kādas pārmaiņas savā dzīvē!

aa..un pastaigāties gan ar mazo es eju, nesu ratus no un uz 3. stāvu, jo lifta nav, ja nav man mašina palikusi, kur tos atstājam. Man gan ir viegli rati, un meitiņai ļoti patīk ārā, guļ kā susļiks, tāpeč 2-3 h pastaigas mums ir norma :)
Viesis
17.03.11 10:17:31
hiperkeri- man cepumi garšo ;)
Bērniem nav ne vainas. Lielākā vaina ir mums pašām galvā. Es nevienu negribu aizvainot, bet ar pirmo bērnu parasti lielākajai daļai sieviešu aizbrauc jumts. Ļoti labi zinu, kā ir truli sēdēt un blenzt telvīzorā un aptapties vēlā pēcpusdienā, kad vīram sen jau pusdenām bija jābūt gatavām, bērns arā nav izvests, mājās bardaks utt...
Tas viss ir no bezdarbības.
Ja netiek galā ar visu - jātaisa dienas plāns un pēc grafika izveidot darba dienu.

Es arī divus bērnus būšu izauklējusi un izlolojusi tūlīt, tūlīt bakalauru. Nav ne vainas!
Viesis
golda 17.03.11 09:05:44
Piekrītu Ievai par to, ka ģimeni var savienot ar augstkolu. Mana māsa auklējot divus bēbjus pabeidza augstkolu. Un viņa nedzīvoja Rīga, kur augstkola bija paris soļi no mājas, līdz skolai bija jābraukā 200km, tā kā viss ir iespējams, ja vien beidz čīkstēt un sāk darīt.
Un ja jūties par resnu, tad sāc sportot, jo paši par sevi jau liekie kg nenoies. Ja nevari vai negribi iet uz sporta zāli, vingro mājās-es tā daru un ir ok.Nopērc lecamauklu, ļoti laba lieta, ja kādu dienu uznāk riktīgais slinkums un negribas daudz vingrot, tad vismaz iesildies un palēkā ar aukliņu.

hiperkeri 17.03.11 08:25:36
p.s.ieva-cepums Tev no manis par kick ass padomiem;)

hiperkeri 17.03.11 08:23:23
:D lasot šādus rakstus,es sev vēl vairāk attālinu to brīdi,kad pati vēlēšos savu ģimeni uz bērnus:D:D
piedodiet,ja kādu uzkāra mana ģeķība:D
pēdējā laika atziņa:)
Viesis
17.03.11 00:05:32
Pirmām kārtām - draugu loks mainās mainoties interesēm. Iespējams, ka pat Tev nebūs par ko runāt ar vecajiem draugim, jo tavas prioritātes ir mainijušās.
Viss ir tavā galvā un tikai!!!
1. Mājsaimniece! Tu šo vārdu pataisi par lamuvārdu vai kautkādu zemākās šķiras apzīmējumu. Ieklausies- MĀJAS SAIMNIECE! Tu esi mājas saimniece, kas rada to vidi kur harmonijā augt Tavam bērnam. Kur atgriesties Tavam mīļotajam vīrietim. Tu esi tā, kas viņam liek ilgoties pēc darba atgriesties mājās!
Es teiktu, ka Tev ir pēcdzemdību depresija!
2. Tev ir jāmeklē domubiedri ar līdzīgām interesēm. Tu esi no Rīgas? Ielūkojies tai pašā Māmiņu kluba portālā. Mammas kopā ar visiem bērniem taisa kopīgas pasēdēšanas, kūku cepšanas, rokdarbu meistarošanas un MK ik pa laikam organizē tusiņus. Jaunās mammas sameklē pastaigu biedrenes savā rajona.
3. Rati! Kāda stiepšana? Tu vēl neesi iemācijusies ripināt ratus pakāpienu pa pakāpienam? Ar steigu rīt sāc trenēties. Lejā ripina tikai ar aizmugurējiem riteņiem- priekša piepacelta, lai rati nebūtu slīpi, bet taisni. Augšā- atmuguriski kāp augš. Pakāpienu pēc pakāpiena velkot ratus uzripina. Ļoti labs fiziskais treniņš, bet tai pašā laikā nav jānes.
4. Resna. A kā tad Tu domāji- piedzemdēsi bērnu un būsi supermodele? Tas ir atkarīgs no ģenētikas. Sievietes ķermenis sāk savākties pēc 9mēnešiem. Ja protams neko īpašu nedara. Kauli ir papletušies , vielmaiņa ir izmainijusies. Aizej pie ārsta, lai pārbauda vairogdziedzeri. Aizej nopērc jaunas un stilīgas drēbes. tad arī liekie kg netraucēs. aizej pie friziera. Zini, šī iemesla dēļ tad jau man vajadzētu iet kosterī vai nošauties!!!
5. Garlaicīgi. Tā kā ir tagad nebūs vairs nekad. Izbaudi kāmēr bērniņš ir mazs. Bērns paaugsies, Tu vēl būsi gana jauna, lai ko uzsāktu, patusētos. Atsāc studijas- iestājies neklātienē. Tev jādomā kā vēlāk, kad bērns ies skolā- ko tad tu darīsi. Izglītība ir vajadzīga.
Pilnveido sevi- sāc lasīt labas grāmatas. Izveido sarakstu ar klasikas un ievērojamiem darbiem- tas būs labs ilgtermiņa ieguldijums Tavam intelektam.

Es goda vārd apskaužu tās sievietes, kas var izbaudīt šo laiku un būt 100%mammas. Man ir 4 un 1 gadus veci bērni un šajā laikā, ko pavadu kopā ar bērniem, esmu izveidojusi mājās radošo darbnīcu. Pilnveidoju sevi mājās savā profesijā.

Un es tā nesapratu- vira dēļ pameti studijas? Ģimene un studijas nav nesavienojamas lietas.
Lai Tev veicās sevis meklējumos.
Bet izbaudi šo laiku un atrod tajā prieku!!!
Viesis
lillii 16.03.11 21:39:36
man praktiski identiska situācija,gan par draugiem sākotnēji,negribējās ne vienu satikt,jo biju pamatīgi apvēlusies,vēl tagad neesmu atriezusies vecajā formā pilnībā,bet tad pamazām ar dažām tuvākajām draudzenēm satikāmies uzrīkojām meiteņu vakarus pie manis.iziet ar nekur negribējās ,bet cenšos-aizeju pie friziera reizi mēnesī,kkā sevi palutinu,kko nopērku smuku...iepirkties man patīk..meitai nu jau 9 mēneši un pamazām atriežos savā ādā,domāju vasarā jau tikšu savā vecajā ''es'',protams bērni maina,arī es,tu un vēl daudzas jaunās māmiņas jūt ,ka viņas it kā pazaudējušas savu dzīvi un to kā varēja rīkoties,bet ar laiku viss normalizējas,ir lietas pie kurām jāpierod,bērns tā tomēr ir liela atbildība,bet ir lietas,ko varam atjaunot savā dzīvē.

intasanta 16.03.11 20:54:43
Viss ir iespējams! Tev tikai vajag noformulēt tieši ko vēlies (aizmirsti par to, ko nevēlies - koncentrējies uz to, ko vēlies).....kad to vēlies sasniegt (termiņu pietiekami konkrētu).....un saprast, ko tieši TU ...vari izdarīt jau ŠODIEN.
Pieradini sevi pie darīšanas šodien. Meklē atblastu visur, kur vien vari atrast...bet dari jau ŠODIEN. Un tā katru dienu!
Veiksmes Tev!

amorisita 16.03.11 13:04:24
mana arī nav no ilgajām staigātājām. Aizejam līdz veikalam un mājās (kāda stunda). Kad tavs mazulis paaugsies, varēsiet iet ārā ar kājiņām un bērnam būs interesantāk.

ritenis vai skrituļi ir laba lieta. Ar nepacietību gaidu drusku siltāku laiku, kad varēšu vakaros izvest kādu līkumu. Mazai ir 1,1 gadiņš. Vakarā atstāšu viņu mājās ar tēti un izbraukāšos pa rajonu.

pece 16.03.11 12:52:02
Bērns arī pierod, ar saviem staigāju pāris stundas katrā piegājienā bez problēmām, bez tam mazajiem tak svaigs gaiss ir nepieciešams pat ļoti! Un nu jau ir silts gana un pavasaris gaisā smaržo!

Ja negribas uz sporta klubu - ir jau sporta klubi, kur tikai sievietes iet vai arī mājās vari pavingrot , iekš youtooba var atrast labu labos vingrojumus - vajag tik gribēt! ;)

Veiksmīgi atrast sevi!

1111 16.03.11 12:41:35
paldies par padomiem

pece bērnam 9 mēneši, pat ja ratus nostiept varētu, mazajai ilgak par 5 min augstumā nenoturēt , sākas raudāšana un histērija , un tur neko nepadarīt jāskrien mājās, bet jau kļūst siltāks vīrs apsolīja vieglus ratiņus nopirkt un centīsimies sākt staigāt.

Sporta klubi, man ne īpasi patīk, nēesmu jau tik resna pagaidām, bet ja neko nedarīt noteikti kļūšu, domāju sākšu ar peldešanu, kad nokusīs sniegs došos skrituļot un braukāt ar riteni
Tagad padomāju kārtīgi, tas man tiešām būtu vis svarīgākais , atkal sākt aktīvu dzīvesveidu, pārējo vēlāk nebūs tik grūti paveikt.

pece 16.03.11 09:49:45
Tas labi, ka esi sapratusi, ka viss ir tavās rokās!

Būtu labi zināt cik vecs tagad ir mazais, jo no tā arī ir mazliet atkarīgas tavas iespējas. Tomēr, nezinu kur ir jādzīvo, lai nevarētu ar bērnu pa dienu doties laukā! Man ir divi bērni, dzīvojam 5 stāvā un nekas nav bijis par šķērsli iet laukā pastaigās vismaz pārreiz dienā! Lai interesantāk, sameklē sev pastaigām kompāniju - māmiņas no tās pašas apkārtnes, kur dzīvo.

Ja tev šķiet, ka galvenā problēma ir iekš apvelšanās, tad kas tev liedz pa vakariem iet uz sporta klubu?

Vai varbūt pa dienu uzticēt bērnu uz pāris stundām auklei un doties uz sporta klubu?

Lai arī vīrs nevēlas tavu atgriešanos darba tirgū, tas nav škērslis, lai pabeigtu studijas augstkolā un iesaistītos interešu pulciņos,apgūstot jaunas zināšanas.

amorisita 15.03.11 23:33:48
pilnīgi saprotama situācija. Arī es pirms laika jutos tieši tāpat. Beigās patiešām vairs neko negribas. Rokas nolaižas no šķietami bezcerīgās situācijas. Bet izeja ir. Pirms grūtniecības es dejoju salsu un gāju uz dejošanām pat 5 vakarus nedēļā. Arī līdz pat 8.mēnesim gāju un dejoju. Bet tad iestājās Mammas un mājsaimnieces laiks, un vairs nekur netiku. Man tas ļoti pietrūka. Pietrūka dejošanas, draugu, pozitīvo emociju utt. Ko es darīju?

- no sirds izrunājos ar vīriņu par visu, kas man iekšā. Kas man trūkst un ko gribētu? Viņš saprata. Tagad ieplānojam kopīgi 6dienas vai 7dienas vakaru, kad viņš mani palaiž izklaidēties un pats paliek mājās ar bērnu. Sazvanos ar draugiem un ejam kopīgi tusēt. Izdejojos no sirds kādas 3-4 stundas un atnāku mājās fiziski piekususi, bet emocionāli uzlādēta visai nedēļai.

iesaku arī tev izrunāties ar vīru un rast iespēju aiziet uz sporta zāli (palīdzēs nodzīt liekos kg), satikties ar draugiem (jo viņi tevi mīl neskatoties uz tavu izskatu). Noteikti aizej uz frizētavu un pie manikīra. Tas perfekti uzlabo garīgo. Saplāno savu laiku nedēļu uz priekšu un visiem "skaļi" paziņo, ka, piemēram, 6dien ej atpūsties! Nebaidies! Galvenais saņemties!

1111 15.03.11 23:08:08
nezinu kāpēc bilde nepievienojas :(

1111 15.03.11 23:03:34
Laikam no malas liekas man dzīvē viss ir labi. Bet pati visu laiku apzinos, kautkas jāmaina, savādāk pavisam drīz sev nepatikšu. Man ir tikai 23 gadi , vīra dēļ pametu studijas , bija skaistas kāzas , pēc tam meitiņa piedzima un laikam jau tas ir lielākais iemesls, ka notika viss par ātru un gribas brīvību. Agrāk es biju pilnīgs pretstats visu laiku priecājos, satikos ar draugiem, biju skaista un slaida, studēju. Tagad jūtos ,kā cietumā, vīrs pa dienu darbā, pat ārā netiekam, jo vienai nonest grūti ir ratus, kur nu vēl bērnu. Ar draugiem nepietiek dūšas satikties, esmu kļuvusi apaļāka pa ziemu-tas ļoti pazemina pašabziņu , sarunas nekādas nesanāk, viņām vēl izklaide, darbs- studijas, man pretstats mājsaimniece. Strādāt vai studijas uzsākt būtu grūti pēc grūtniecības pilnīgi paliku tukšs cilvēks, nezinu pat par ko parunāt ar draugiem, kur nu doties iestāties augskolā vai darbā. Bet svarīgākais, ka man vīrs gandrīz kategoriski pret to lai es strādātu, viņš mani padarīja no ļoti aktīvas meitenes , kas daudz izklaidējās, par mājsaimnieci.Agrāk sports bija mīļākā nodarbošanās ,kad satiku vīru tas tika atmests un uzsākt ir ļoti grūti.Ar ģimeni man vis kārtībā vīrs ļoti labs un meitiņa arī jauka. problēma ir manī.

Gribu pajautāt varbūt kādai bija līdzīga problēma, ar ko iesākt iesakiet lūdzu. Diēta, sports, augskola, darbs, draugi,pastaigas, frizētava , solārijs u.c ? pastāstiet kā iesākt visu , pārvarēt sevi ,naudiņa itkā būtu, bet tērēt to ir grūti , kautrējos kautkur iet(kautgan agrāk visu darīju pati jau no 7 klases mammas vietā pat ), liekas man ir periods atgriezies, kurš man iztrūka skolas laikā , kad par tevi visu vecāki dara , man tikai deva naudu vai otrs variants, vīrs ir pārlieku labs .

Pievienoju savu sliktāko bildi, lūk kāda kļuvu .

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv