Saki to šeit!

Dzemdības Stradiņos (29)

Viesis
more 01.03.11 15:24:35
Nu, re, kļūdījos :)
Man gan grūtn.nebija kā pēc grāmatas, bet...tas netraucēja piedzimt veselam, kārtīgam dēlam :) un arī, jā, paldies Dievam!

rebeka 01.03.11 14:57:55
Jā pataloģiju ir 3 nodaļa.. 7 ir parastā!! :)

miranda 01.03.11 14:48:57
More, tas mans teikums nav nekas personīgs. Domāju, ka kļūdies ar nodaļas ciparu. :) Piekrītu, ka RDzN pilnīgi noteikti tāda ir, man šķiet, ka tā ir 3. nodaļa, jo man teica, ja mazā kavēsies ar dzimšanu, vajadzēs iestāties 3. nodaļā. Tā kā mazā dienu pirms pēdējā noteiktā datuma pati pieteicās, tad mani tajā nelika. Grūtniecība man bija bez sarežģījumiem, viss kā pēc grāmatas. Paldies Dievam! :)
Viesis
more 01.03.11 14:40:49
Miranda, pataloģiju nodaļa nav nekas slikts :) taisni otrādi, tādās nodaļās vecmātes un ārsti ir zinošāki. Un pataloģija (tas nav tas, ko parasti cilvēki domā) , tādas nodaļas iesaka, ja ir bijuši sarežģījumi grūtn.laikā. Iespējams, kļūdos ar nodaļas ciparu, bet zinu, ka DzN tāda nodaļa ir.
Arī Stradiņos 2009g bija pilna nodaļa, liekas, ka tajā gadā piedzima daudz bērnu :)

miranda 01.03.11 08:58:56
Es arī dzemdēju RDzN, 7. nodaļā - tā nav nekādu pataloģiju (sarežģījumu) nodaļa. Nebija līgums, bet attieksme bija vienkārši lieliska gan pret mani, gan vīru, gan vēlāk mazo. Vīrs arī pārgrieza nabassaiti, pats iemidzināja pirmo reizi mazulīti un aiznesa uz palātu. Nodaļa bija pārpildīta, tāpēc mums nebija pirmsdzemdību palāta, bet tas mums netraucēja, uzreiz bijām dzemdību zālē. Vienīgi tētis dabūja trijos naktī braukt mājās, jo nebija brīvu ģimenes palātu, ne arī tādu vienvietīgo, kur varētu ienest papildus gultu. Bet rezultātā samaksājām tikai Ls 12 par visu. Izvēlējos mazu vienvietīgo palātu - jauka, saulaina, izremontēta. :)

inny 28.02.11 23:22:00
Dzemdēju RDzN. Dzemdības pieņema Armands Pūris - fantastisks ārsts un dežūrējošā vecmāte. Dzemdību process notika pusnaktī, kad mainījās dežurējošais ārsts, beigās abi pieslēdzās. Līgumu neslēdzām. Tas nav garants labam iznākumam. Palāta kā palāta. Arī vīrs piedalījās, vecmāte pati laipni aicināja viņu uz dzemdību zāli, deva borādīumus, ko un kā darīt, kad bēbis būs klāt, jo laimīgais tētis pats pārgrieza nabassaiti. Dzemdēju 2. nodaļā. Izvēlējos RDzN arī tāpēc, ka 28./29. nedēļā biju uz saglabāšanu, jau tad bija pārliecība par kolektīva profesionalitāti. Vismaz mums paveicās, jo trāpījās ļoti atsaucīgi un laipni profesionāļi. Turklāt tieši 2009. gada augustā RDzN bija ļoti pārpildīts, bet tik un tā nejutos apdalīta :) Es uzskatu, ka sievietei pašai jāsaprot - ko gaidi no dzemdību iestāde? Apartamentus vai profesionālu attieksmi? Utt.

inny 28.02.11 23:21:59
Dzemdēju RDzN. Dzemdības pieņema Armands Pūris - fantastisks ārsts un dežūrējošā vecmāte. Dzemdību process notika pusnaktī, kad mainījās dežurējošais ārsts, beigās abi pieslēdzās. Līgumu neslēdzām. Tas nav garants labam iznākumam. Palāta kā palāta. Arī vīrs piedalījās, vecmāte pati laipni aicināja viņu uz dzemdību zāli, deva borādīumus, ko un kā darīt, kad bēbis būs klāt, jo laimīgais tētis pats pārgrieza nabassaiti. Dzemdēju 2. nodaļā. Izvēlējos RDzN arī tāpēc, ka 28./29. nedēļā biju uz saglabāšanu, jau tad bija pārliecība par kolektīva profesionalitāti. Vismaz mums paveicās, jo trāpījās ļoti atsaucīgi un laipni profesionāļi. Turklāt tieši 2009. gada augustā RDzN bija ļoti pārpildīts, bet tik un tā nejutos apdalīta :) Es uzskatu, ka sievietei pašai jāsaprot - ko gaidi no dzemdību iestāde? Apartamentus vai profesionālu attieksmi? Utt.
Viesis
pelle 28.02.11 22:26:32
More! Es jau neņemu galvā :) vienkārši nepatīkami...Šoreiz braukšanu atlikšu, jo neesmu no Rīgas...pie tam līdz dzemdībām tiešām ļoti maz palicis. Katrā ziņā viens man ir skaidrs,ka nekā tamlīdzīga personāls neatļausies, ja vīrietis būs blakām :)
Viesis
more 28.02.11 17:43:13
Man arī tā bija, kad zvanīju un pat, kad interesējos par līgumiem un cenām, tad teica, ka pa telefonu neko tādu neteiks :D ...Pelle, neņem galvā!!!Tieši tāpēc aizbrauc un apskaties...varbūt, arī redzētais nepatiks...es gan personīgi esmu PAR Stradiņiem, bet Tev pašai ir jāsajūt vai tā ir tā vieta, kur vēlies laist pasaulē savu mazuli ;)
Viesis
pelle 28.02.11 17:36:53
Šodien zvanīju uz Stradiniem, bet nu kaut kā nepaveicās ar to, kas atbildēja otrā galā. Mēģināju zvanīt uz citu nr., tur tas pats...laikam pirmdienas grūtas dienas :)
Respektīvi, ja kaut kas interesējot varot apskatīties internetā...varētu padomāt, ka visiem internets pieejams...par pārējo sarunu ...pat negribas atreferēt... Bet nu tas nu tā...kaut kā sagremoju nelaipnās atbildes. Ceru, ka aizbraucot uz turieni nebūs nekas tamlīdzīgs.
Viesis
sherija 28.02.11 16:32:52
Piekrītu Morei, man arī šķiet, ka labāk, ja vismaz vienu reizi redzēji kur un kas notiek. Kad biju pirms dzemdībam tur, man pat dzemdību zāli parādīja, jo viena bija brīva:-)
Dzemdību zāles foršas- visās bumba, radio (neatceros tur cd vai kasestes bija- tā ka var ņemt līdzi savu mūziku, ja grib)- mēs klausījāmies SWH un ik pa laikam ar personāļu vēļ paspējām dzirdēto apspriest:-)
Kad ierados slimnīcā, reģistrēja mani jauna dakterīte (diemžēļ neatceros uzvārdu) un Signe, bet diemžēl viņu maiņa beidzās. Man bija daktere Ludmila Ščemeļova, ļoti laba, bet ar vecmāti gan man paveicās mazāk:-((vārds viņāi bija Regīna) labi, ka ik pa laikam ienāca citas vecmātes, tās pat vairāk palīdzēja.
Pie dzemdību zālēm WC un dušas izremontētas, otrā pusē gan vēl nebija, bet ne jau uz mēnesi tur gāju- vajadzīvas nokārtot varēja, dušā ieiet arī. Gaitenī ir kopējais ledusskapis, gultas centušies labot, gulēt varēja, bet īpaši ērti nebija, bet varbū ka tas dēļ tā, ka bija šuves un sēdēt nevarēju, visu laiku tikai gulēju vai staigāju.
Viesis
more 28.02.11 15:50:10
Nosiguldas,
Dr. Jasone ir arī mūsu pediatrs. Lieliska!!!

Vispār, nav tā, ka sūta tikai uz Stradiņiem, ja ir kāda pataloģija - arī RDzNamā ir 7nod.pataloģijas (ja nemaldos), kur ņem grūtnieces, kurām ir bijuši kādi sarežģījumi.
Es pati personīgi pirms dzemdībām uz pašu slimnīcu braucu kādas reizes 3, tā ieteica vecmāte - kad braucu uz dzemdībām vismaz zināju kurp braucu. Tāpēc tomēr labāk apmeklē kādu no potenciālajām iestādēm...Tu jau nebrauksi uz infektoloģijas nodaļu :) bet uz dzemdību nodaļu. Bet Tev pašai jāizlemj kā rīkoties ;)

nosiguldas 28.02.11 11:12:27
Man arī par Stradiņiem ir tikai pozitīva pieredze, man bija ķeizars, jo bija grūtniecības diabēts un dzimām mēnesi pirms laika, operēja daktere Jansone. Par bērnu ārstiem varu teikt tikai labāko, mēs pēc tam gadu gājām pie dakteres Jasones. Toties RDzN man nomira meitiņa, par attieksmi vispār nerunājot.
Viesis
samotrakesnike 27.02.11 23:04:18
Mana otrā meita piedzima Strados. Biju tur gan grūtniecības laikā aprūpē, gan vecmāte Signe palīdzēja pašā procesā - vnk ideāli!!! Ieteicu arī trim savām draudzenēm un visas bija ļoti apmierinātas ar Signes profesionālo, bet vienlaicīgi iejūtīgo, mierīgo attieksmi. Viņa visu procesu novadīja tā, ka brīdī, kad man jau šķita - viss, vairs nav spēka, viņa mācēja tā iedrošināt un atbalstīt, ka sapratu - es to varu! Un bez jebkādām anestēzijām ar Signes palīdzību arī bez neviena plīsuma!!! Arī vīram, kaut viņš nav nekāds iesācējs un nepraša, jo pats mediķis, pateica, kur un kad ko darīt tik neuzkrītoši, ka neradās nekāda drūzmēšanās. :) Iesaku!

pece 27.02.11 22:40:16
Man ir pieredze gan vienā gan otrā iestādē un abās pozitīva! Nesenāka ir stradiņos, bet tikai tāpēc, ka tur strādā mana daktere, pie kuras gāju kā pie ginekoloģes jau pirms grūtniecības iestāšanās. Biju nolēmusi slēgt līgumu, bet nenoslēdzu, beigās dzemdības pieņēma dežurējošā vecmāte!
Viesis
pelle 27.02.11 11:34:25
Paldies, Sherij! Kas tad tev trāpījās par dakteri un vecmāti?
Tur vispār nodaļa ir remontēta, nav gadījumā dzemdību palātās vecās atsperu gultas? :)))

Vai tad nevar vienkārši braukt, tad kad sākas dzemdības? Šobrīd nav tāda noskaņojuma pirms laika staigāt pa slimnīcām.
Viesis
sherija 27.02.11 01:48:05
Arī es dzemdēju Stradiņos, līguma nebija, bija tikai kardiologa norīkojums. Cik zinu, ja ir problēmas ar veselību vai grūtniecību neiet viss pēc grāmatas, tad Stradiņi ir īstā vieta, kur dzemdēt.
Es dažus mēnešus pirms dzemdībām aizgāju uz turieni apjautāties kas un kā , jo pēdējos gadus dzīvoju citā pilsēta, bet uz dzemdību laiku atgriezos Rīgā. Aizgāju, lai uzzinātu vai nav iespēja stāties tur uzskaitē, jo līdz tam biju citā pilsētā (abas māsas bija uzskaitē Stradiņos), kur man laipni paskaidroja, ka diemžēļ šādās iespējas vairs nav. Kad teicu, ka gribu dzemdēt tiešī Stradiņos, man teica, ka pārsvarā uzņem dzemdētājas ar veselības problēmām, kad izstāstīju kas un kā ir man, man teica, lai meklēju dakteri, pie kuras stāties uzskaitē, bet dzemdību dienā ar visiem papīriem būšu gaidīta tur! Tā arī bija! Ja nejūties droša, paņem "papīrus" un aizej parunāt, ko viņas saka, kāda tagad situācija.
Ja nevienu dakteri un vecmāti nepazīsti, manuprāt nav īpašas vajadzības slēgt līgumu. Neesmu pārliecināta, ka tā ir arī tagad, bet man šķiet, ka varēja slēgt līgumu ar slimnīcu vai nodaļu par to, ka pieņēms tevi un tas bija stipri lētāk kā ar dakteri vai vecmāti,bet to noteikti uzzini kā ir tagad.
Ja nolem slēgt līgumu ar dakteri vai vecmāti (man šķiet, ka prātīgāk ir ar vecmāti), ieej Māmiņū klubā un palasi atsauksmes, tur regulāri šī tēma tiek cilāta:-)

jana 26.02.11 18:03:52
pelle
Nu tas manam bērņukam uz mūžu un runājot par vīru, arī man viņš bija līdzi. Taču nedomā negatīvi, cik cilvēku, tik dažādas ir pieredzes :) un bija tas 2005 gadā.
Viesis
pelle 26.02.11 17:48:41
Jana...nu izklausās tiesām ne visai labi..bet laikam jau tā ir katram ir citādāka pieredze, vienam pozitīva otram ne. Ceru,ka ar mazuli Tev viss labi tagad...Starp citu,kurā gadā tas bija?
Negribu noskaņoties uz negatīvu attieksmi, par cik būs vīrs blakus, domāju tas ar daudz ko ietekmēs attieksmes ziņā no mediķu puses.

jana 26.02.11 13:23:33
pelle
Līguma man nebija, stacionēja mani tajā nodaļā 7 mēnesī saistība ar to, ka mazūdeņainība, augļa hipoksija u.c. Ievietoja ja precīzi atceros ceturtdien un piektdien sākās izmeklējumi. Tajā brīdī, kamēr biju uz augļa sonoskopiju, (kur man USG speciāliste skaidroja, cik mazulim ir grūti un cik svarīgi man ir ārstēties slimnīcā, lai pēc iespējas ilgāk noturēt grūtniecību), atgriežoties palātā man pārējās meitenes saka - tevi tikko izrakstīja!? Es saku, kā, man taču tikko teica, ka man esot jāpaliek slimnīcā, šīs saka - nē, tevi nodaļas vadītāja tikko izrakstīja un ne tevi vienu, "izmeta" visas, kas bija bez līguma. Lieki teikt, ka es mēģināju runāt, taču dežūrējošā vecmāte man paskaidroja, ka man dzemdības būs tikai pēc dieviem mēnešiem, lai es neko nedomājot un braucot mājās.
Protams, es kā paklausīga paciente devos mājās, savukārt nākamās dienas naktī es atgriezos nodaļā uz dzemdībām, bērns piedzima stipri pirms laika un ir ar problēmām...
Lieki teikt, ka izrakstoties pirms tām pāŗis dienām (pirmajā reizē), man pateica, ka slimnīcas izrakstam lai es braucot pakaļ tikai pēc trīs dienām. Ko lai saka, ne man izraksta, nekā, savuk;art kad pēc dzemdībām es teicu, ka vēlos redzēt savu iepriekšējo izrakstu, man pateica, ka tas esot ielīmēts manā kartītē un tādēļ man to parādīt nevar....

More
Piekrītu, katram ir sava pieredze :) taču no medicīniskā viedokļa stradiņu dzemdību nodaļa ir speciāli paredzēta sarežģītām grūtniecībām, savukārt dzemdību mans neņem pie sevis grūtnieces ar patoloģijām utt. Tādēļ šīs divas iestādes no medicīniskā viedokļa nu nekādi nevar salīdzināt! Tādēļ man arī ierakstījās "vienkāršs dzemdību mans" tas tā, no bijušā mediķa puses :)
1 2 »

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv