Saki to šeit!

šuvējām- dizainerēm-modelētājām ( bizness, hobijs, sadarība) (24)

Viesis
16.03.12 21:47:06
Varbūt ir kāda , kas reāli kaut ko dara un arī interesantu šuj? Atsūtiet paraugus uz birojs@su.ziedot.lv - iespējams varēšu ko piedāvāt.

laaciite 14.03.12 23:55:53
nosiguldas-nu, nu mīļā, kad atnāksi ciemos?
Varētu šo to paspriedelēt, man ir vēl idejas.....
Viesis
varaviskne 13.03.12 23:32:51
Sveiki!
Ielūdzu Jus uz savu , sieviešu apģērbu, i-veikalu www.varaviksne.com !
Tajā, katrai dāmai, būs lieliska iespēja apskatīt un iegādāties sev ļoti skaistu un kvalitatīvu apģērbu par, manuprāt, pieņemamām cenām!
Preču klāstā tiek piedāvāti gan svārki, gan kleitas, gan arī bikses un daudz kas cits!
Ienāc un pārliecinies pati!
Mēs ļoti priecāsimies par katru jauno klienti!

nosiguldas 13.03.12 11:06:42
laaciite, nu nu varbūt ka vērts parunāt ar mani ?
Viesis
saulite 13.03.12 10:22:13
Meklēju bērnu apģērbu dizaineri!
Rakstīt:
YDACE@inbox.lv

sammerseta 11.03.12 15:17:26
Domāju, ka šī diskusija daudzām dāmām ir interesanta un noderīga, tādēļ turpinām runāties!

laaciite 10.03.12 00:32:19
Sveikas meitenes, paldies par dažādiem padomiem, ir domāts par patentu, par radu būšanu utt., bet pēc radu pieredzes zinu tikai vienu, ka pat mātei, meitai, tantei un kur nu vēl draugiem nevar neko stāstīt. Tas ir kaut kas līdzīgs- kad mantojumu jādala, nav ne brāļu, ne māsu...viens liels kašķis.
Kā jau iepriekš rakstīju mans pakalpojums šobrīd ir bez konkurences, jo Latvijā nav pieejams. Man vikals nav nepieciešams, lai realizētu savu pakalpojumu. Tas nav sezonas pakalpojums, tas notiktos visu gadu. Pārliecināta esmu par visiem 100%, ka viss aizietu.
Jā piekrītu shoeberry- ja kāds nošpikotu, varētu sākt dempingot cenas, piedomāt vēl ko interesantu klāt un lieta izbeigta- nauda dara visu! Man ir divas iespējas, ar mazām nauas summiņām (1500 Ls) iekarot tikai Rīgu, bet esmu pārliecināta, ka mans pakalpojums būtu aktuāls arī citās lielās pilsētās, bet priekš tām vajadzētu lielākas naudas. Ja runa iet tikai par Rīgu varētu būt pašnodarbināta pers., bet ja skatos tālāk kā darba devējs tad bez SIA neiztikt.
Kam sevi uzticēt un kam prasīt naudu nezinu. Lai mums visām veicas, kam nu biznes grozās tpu, tpu ne santīma, bet kam tiko top- labus investorus:). Labprāt vēl palasītu kādu noderīgu informāciju, pieredzi-
Ieprieķš pateicos.

sammerseta 09.03.12 12:39:04
Piekrītu @noelle, ka būtu forši, ja @shoeberry pastāstītu ko vairāk!

Es arī saprotu, ka patenti ir lielas naudas izdošanas un lai ko reāli nosargātu un vēl apzinātu, kur kas pasaulē notiek ar manai produkcijai līdzīgu produkciju jau būtu jāalgo visi detektīvi un spiegi! (Nu šis tā - humoram!)

Es tā kā sliecos uz SIA, jo darbība paredzēta kopā ar vēl kādu!
Sākumam noteikti izvēlētos mikronodokli (to var maksāt arī pašnodarbinātais), bet ja kaut ko grib pārdot ārzemēs, cik zinu, ir vēl jāmaksā arī PVN.

noelle 09.03.12 08:37:05
-->shoeberry
Man jau likās, ka esmu vienīgā, kurai šķiet, ka patenti/precu zīmes u.t.t. ir samērā bezjēdzīga padarīšana. Pirmkārt jau tādēļ (mazliet mēģināju iedziļināties šajā jautājumā pirms kāda laiciņa), ka, lai ko patentētu, tam ir tik daudz dažādu prasību, kas jāievēro, lai attiecīgo ideju vispār patentētu, ka tādā jomā kā rokdarbi, šķiet, to vispār ir nereāli izdarīt. Tad nu arī nolēmu pāris savas idejas vienkārši paturēt prātā, līdz būs iespējas tās realizēt uzreiz un saviem spēkiem.
Tacu Tu kā juriste, varbūt vari pastāstīt mazliet (lielos vilcienos), kas ir tas, ar ko sākt tīri no juridiskās puses (pēc Tavas pieredzes), lai attīstītu savu mazo biznesu. Jo par to tiek runāts ap un apkārt daudz un dikti, bet, lai pieķertos tā realizēšanai, visā mudžeklī trūkst tā maziņā pavediena, kas būtu pirmais darbiņš, ko izdarīt :)
Es, piemēram, šobrīt svārstos - dibināt SIA vai darboties kādā citā formā... Jo savas priekšrocības ir, gan darbojoties kā SIA, gan kā pašnodarbinātai personai...
Viesis
shoeberry 08.03.12 22:28:04
Sveikas, meitenes. Esmu šeit pirmo reizi un prieks, ka atradu tēmu, kur varu būt noderīga :) Tad nu nedaudz par sevi - jau vairākus gadus esmu uzņēmēja statusā un vairāk kā 2 gadus veikala īpašniece, vadītāja, radošais gariņš :) Viss vienā. Tad nu par tiem dizainiem - tiešām ir tā, ka nevar savu ideju pilnībā pasargāt, lai kā necenstos, vienīgais, ko var un vajag darīt ir konstanti censties būt labākajam tieši tajā jomā, ko vēlies darīt. Esmu arī praktizējošs jurists, tāpēc droši varu pateikt, ka dažādi patenti, preču zīmēs un dizainparaugi ir diezgan bezjēdzīgs naudas izmešanas pasākums. Ja ir interese par to var atsevišķi runāt.
Par to, ka būtu maz uzņēmīgu cilvēku - to ir daudz. Vispār pirms iesākt kādu biznesu, iesaku papētīt konkurenci un šajā jomā (šūšana,tekstils, rokdarbi) konkurence skaitliskā ziņā ir anormāla (protams, stils, izpildījums ir gaumes jautājums un kvalitāte arī ir dažāda).
Par uzcenojumu - viss ir atkarīgs no veikala, kurā vēlies savu preci nodot un kvalitātes. 100% un vairāk parasti liek vai nu starpniecības biznesmeņi - tā teikt "Pērc-Pārdod" - pārsvarā vai nu ātras naudas tīkotāji vai nu lielie veikali ar vārdu, pie kuriem tikt vienkāršai latviešu meitenei ir praktiski mission impossible :) Taču ir, piemēram, "Paviljons" - jauno dizaineru platforma, kas liek pilnīgi normālu uzcenojumu, ir citi mazie veikaliņi ar vienu īpašnieku, kuri neliek vienotu procentu, bet noteiktu ciparu, saskaņojot ar darba radītāju.
Uj, nu gan gari sanāca :) Atvainojos! Bet nu pieredze pa šiem gadiem arī iekrāta.. Ņemiet par labu!

sammerseta 08.03.12 10:59:43
Ļoti svarīgi tomēr jau diezgan laicīgi atrast klientus un vēl, ja plānojiet savu preci tirgot ar veikala starpniecību, tad jau iepriekš rēķinieties, ka pārdošanas uzcenojums būs 100% (ja mazāks, tad priecājieties) + PVN!
Izdošanos visām!

baibba 06.03.12 18:10:33
saulite -ja skolas laika jau bija jamacas ar terpu kontureshana,bet kaukaa negaja pie sirds,varbut skolotajaa bija vaina jo taa isti nepaskaidroja kaa tas darams. jaa un térou idejas man ir. bet laikam bus jáatsák mazliet trenéties terpu zímeshanaa. jáietrené roka.

pureniite 06.03.12 17:28:26
tina-paldies par informāciju, jo pati kādu laiku gribēju pieteikties viņu projektā, it kā visus papīrus sataisīju, viss bija pārdomāts un izplānots, tomēr beigās neaizsūtīju...

sammerseta 06.03.12 15:04:09
@tina - tieši tā! Tā kā pašiem jābūt ir ļoti gudriem un labāk, lai savs bizness paņem ilgāku laiku, nekā Jūsu ideja (un sapnis) pāriet citu rokās pirms vispār sāciet to realizēt!
Protams, ka kā sāksiet ko ražot - šūt, taisīt, veidot, ir iespējamība, ka kādi atdarīnās un taisīs varbūt pat smukām, lētāk, inovatīvāk, bet vismaz ideja jau nebūs nozagta pirms Jūs par to būisiet pateikuši citiem!

tina 06.03.12 14:42:47
to purenīte- tieši hipo fondi ir tie zaglīgākie ideju smēlēji. ir redzēts, ka preojekts LV esot dzīvot nespējīgs pēc bankas domām un naudu tu nedaboni, bet pēc mēneša cits censonis jau šiverē. tāpēc iesniedzot projektu par ļoti unikālu produktu, tiek nedazīmēti rasējumi, nedarakstītas formulas, dara visu ko lai pilnībā neatklātu tavu produktu un nebūtu iespējams vienkārši copy paste uztaisīt un projektā raksta summu, kas itkā paredzēta produkta pilnveidošanai...

ja kādam interesē varu aizsūtīt hipo prezentācija par projektiem, bet var jau arī viņu mājas lapā izlasīt.

sammerseta 06.03.12 13:59:46
Jā, ideju zagšana un pārņemšana ir nopietna lieta, tāpēc lai ko uzzsāktu visgudrāk ir iesaistīt ģimeni un uzticamus draugus!
Ja tā ir šūšana/māksla/dizains/rotas vai kas tāds, kam nav uzreiz vajadzīgi ļoti lieli ieguldījumi (iespējams, ka pietiktu ar dažiem simtiem, varbūt pat tikai vienu simtu), tad vispirms ir jāuztaisa paraugi un jāmēģina pārdot un ieinteresēt savējos - draugus, ģimeni, radus - tad jau radīsies pirmā apgrozāmā naudiņa un iespējams kāds labprāt arī šādā biznesa attīstībā ieguldīs kādu naudiņu vēl bez tā, ka nopirks Jūsu darināto!
Visu, kas tiek uztaisīts noteikti vajag nofotogrāfēt - lai paliek galerijām un veidojot jau tālākos piedāvājumus!
Arī uzņēmuma dibināšana ko maksā un bez tās (vai pašnodarbinātā statusa, kas gan ir bez maksas nokārtojams) reklamēties uz āru nevar! Tā kā kaut kā tie pirmie līdzekļi ir jānopelna/jāaizņemas/jāpiesaista!
Un tiklīdz viss ir oficiāli, tad, lai informācija iet tautās, jāizveido lapas draugiem.lv un facebook.com - jo iespējams uzreiz taisīt savu mājas lapu var būt pārāk sarežģīti! Kā arī padomāt par i-komerciju - etsy, ebay utt. Nu jau gan sarakstīju!
BET tas tāpēc, ka vienmēr ir prieks dzirdēt, ka cilvēki rosās un vēlas ko darīt!
Latvijā ir daudz talantīgu, ar gaumes izjūtu apveltītu cilvēku!
Kaut tik būtu mazāk skaudīgo un nelabvēļu!
Meitenes, lai mums visām izdodas darīt to, kas patīk un vēl ar to nopelnīt!

pureniite 06.03.12 13:51:32
Kāpēc neesat mēģinājušas iesaistīties konkursos par kapitāla iegūšanu savai idejai. Es zinu ka jau pāris gadus šādus konkursus veido Hipotēku banka (ceru ka nejaucu) kur parasti maksimālais kapitāls ko var iegūt ir 60000 Ls.
Viesis
saulite 06.03.12 10:42:30
Šūšanas un apģērbu modelēšanas kursi Sieviešu Klubā.
Tā arī laikam netika organizēti?

http://www.sieviesuklubs.lv/jaunumi/kluba-nodarbibas-un-pasakumi/susanas-un-apgerbu-modelesanas-kursi-sieviesu-kluba/

Kursi- ir ļoti apjomīgi...domāju, ka nav iespējams tādus gluži noorganizēt Sieviešu klubā, bet varētu- pa tēmām. Piemērma- kostruēšana, kā pēc tērpa skicēm- veidot-pamatkostrukcijas?
Viesis
saulite 06.03.12 09:42:06
laaciite...
jā, diemžēl- sākuma kapitāls ir viens no sāpīgākajiem jautājumiem, jo reti tam pietiek ar dažiem latiem.
Tu raksti, ka Tev ir ļoti laba ideja- varbūt ir vērts piesaistīt sev kādu- kas var palīdzēt?Vai par to esi domājusi?
Jeb savu biznesu vēlies uzsākt viena?
Viesis
saulite 06.03.12 09:36:47
baibba- ja pareiz saprotu- "tērpu idejas Tev ir", šūt māki, bet vēlies iemācīties apģērbu kostrukcijas un piegrieznes?
Ja vēlies apgūt tikai pamatus un izprast, kā tas jādara- es ieteiktu pameklēt kādu ar šīm zināšanām un prasmēm (piemērma LMA studentu),vai kādu citu ar zināšanām, kas labprāt sadarbotos un varētu Tev palīdzēt apgūt un izprast šo lietu, (vienojoties par naudiņām) atkarībā-cik lielā līmenī ar to gribētu nodarboties.
Otrs variants- iet skolā jeb kursos.
Manuprāt, ja tādas iespējas nav, tad pirmais minētais variants nav slikts, papildus izmantojot informāciju internetā un grāmatās.Latviešu valodā literatūra diezgan skopa, bet krievu valodā ir daudz literatūra ar praktiskiem padomiem.Atliek tikai uzņēmība!:)
Arī es esmu mācijusies par modelētāju-šuvēju- tas ir laiciņu atpakaļ- un labprāt atsavidzinātu zināšanas tieši šādā veidā- sadarbojoties ar zinošu cilvēku šajā jomā, nevis maksājot bargas summas- ejot uz kursiem.
Tiešām, varbūt ir kāds students, māmiņa, vai cits, kas labprāt šād veidā palīdzētu, nopelnot kādu naudiņu.
1 2 »

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv