Saki to šeit!

jautājums tanchikai (12)

taschinka 17.07.12 21:08:15
Man jau ļoti patīk vasarā viss,kas nak no dārza.

ivetta 17.07.12 17:30:02
Tad nu tā! Šovakar tapa mani šedevri. Tas tīri atskaitei, par cik hiperkeri vēlējās, lai padalos ;)
1. Par cik biju iegādājusies vistu sirsniņas, tad bija jāpagatavo kas no tām. Sirsniņām pievienoju nedaudz sagrieztu zaļbarību (tās pašas skābeņu un biešu lapas), garšvielas, nedaudz arī citronsula un galda etiķis. Ļāvu visam kādu laiku pastāvēt. Pēc tam visu iebēru cepamajā maisā, vēl atcerējos par sīpoliņu, ķiplociņu un (par cik baidījos, ka būs par sausu) nedaudz majonēzes. Un to visu krāsnī iekšā un aptuveni pusstundu sutināju ap 200grādiem.
2. uz otras plāts saliku jaunos, mazos kartupelīšus, kuri pirms tam nomazgāti (bet miziņas protams tika atstāta), nedaudz apsmidzināju ar eļļu, pāri pārbēru sālīti, piparus.
3. TIka pagatavots kokteilis - paniņas, skābeņu, biežu lapas, apm 10 ērkšķogas (skaits tik tāpēc, ka stāvēja liekas ērkšķogas un lai nemētātos, pievienoju kokteilim), nepilna tējkarote sukura un visu sablenderē. Iesaku lapām kātus noņemt, jo tie savirpinās ap blendera asmeni un nesagriežās.
4. vienkārši salāti - lapas, svaigs gurķis, sāls. Sajauc. Kad liek uz šķīvja pāri var pārliet skābo krējumu.
Nu lūk! Tā tika izlietota zaļbarība :D ;)
Jāsaka, ka ļoti pietrūka otru, ko pacienāt.

taschinka 17.07.12 12:23:13
Tas nekas,kam negadās :)

ivetta 17.07.12 11:39:42
Paldies, taschinka (piedod, par nika kļūdu foruma virsrakstā).

taschinka 17.07.12 07:59:47

Var taisīt pīrāgus ar skābeņu,biezpiena pildījumu.
http://www.sieviesuklubs.lv/receptes/pamatedieni/skabenu-pirags/

Vai arī salātus,dažādas lapas,augļi ,ogas,apliet ar apelsīna mērcīti.

un pildītas gaļas.Izklapētai gaļai iekšā liek sasmalcinātas skābenes ar biezpienu un vēl viss kaut ko,kas garšo.

Tā pat ļoti labi noder dažādu veselīgo kokteiļu pagatavošanai.

Sablenderē skābenes ar zemenēm,banāniem,pievieno kefīru,jogurtu vai minerālūdeni.

Skābenes gurķi,dilles,kefīrs vai minerālūdens.

ivetta 16.07.12 19:33:46
Heh...tā vien šķiet, ka lieki biju saplūkusi tās lapas... Nabadzītes vīst bļodā. Smieklīgi gan man sanāca. Tā kā dārzu audzē mamma, man tur mazāka pārzināšana, bet šobrīd par dārza pārzini pārņemos es, kamēr mammas nav mājās, tad šiverēju cik varu un ņemu no dārza ko var paņemt. ieraugu - ooo spināti saauguši!! Man tā plūc, tā ēdīs spinātus... :D Še tev! Mājās pagaršo un secinu, ka tās ir skābenes :D Bet tas cers atgādināja spinātus :D
Ja vēl būs lietojamas, tad rīt kas jāuzbur. Visticamāk jau saplucinās uzpers virsū eļļu, vēl šo to un būs piedeva pie kartupeļiem...

hiperkeri 16.07.12 17:38:14
Domāju-vari sākt eksperimentēt uz salātu bāzes-biešu lapas ir labs pamats,bet skābeņu lapas var aizvietot,piemēram,citronu sulu,vai arī kā sastāvs no latviešu pesto mērcītes,ko tamlīdzīgu;) Tad varbūt padalies,kas Tev sanācis?:)

ivetta 16.07.12 15:51:13
cerite, receptes.lv ir tāds klāsts, bet ne visi ir ar kvalitatīvu informāciju... Bet izskatās, ka būs vien jāparokas vēlreiz turpat...

cerite 15.07.12 21:55:45
Bet nupat pārbaudīju-ierakstot ''skābeņu ēdieni'' parādās 6822 receptes.Paldies par iedvesmu,man pašai ari pilns dārzs ar skābenēm un nu jau prasās pēc jaunievedumiem.

cerite 15.07.12 21:52:16
Ieej portālā receptes.lv un meklētājā ieraksti ''skābeņu''-atradīsi salātu receptes utt.

avokado 15.07.12 21:16:20
Taschinkai

ivetta 15.07.12 20:41:11
Vai zini ieteikt kādu vienkāršu recepti, ko varētu pagatavot no skābenēm un arī biešu lapām? Izņemot jau tradicionālo skābeņu zupu. Varbūt ir kāda recepte saistībā ar gaļu. Vai skābeņu, biešu lapās varētu ietīt kādu gaļu, ko pēc tam var krāsnī apcept vai kāda līdzīga recepte? Vai arī garda biezeņzupa?

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv