Saki to šeit!

Par pašnāvībām, neatdotiem banku kredītiem un interneta komentāriem (6)

Viesis
skudrina 25.06.13 21:22:02
Pašnāvība ir psiholoģiskas nestabilitātes rezultāts. To ietekmē nejau viena problēma vien. Un nejau caur komentāriem un žurnālistu interpretācijām var noskaidrot katra nāves iemeslus. Ir tādi, kas nolec no tilta arī bez iemesla, vienkārši smadzenes saiet uz īso. Tāpat ir tādi, kuriem problēmu ir tūkstoš reiz vairāk nekā kādam pašnāvniekam, bet tāpat cīnās un nemaz prātā nenāk izbeigt dzīvi. Tā kā, manuprāt, vaina ir nevis problēmās, bet cilvēku psihē. Garīgi nestabilajiem vienkārši ir savlaicīgi jāapzinās savas spēju robežas un jāmeklē palīdzība pie psihologiem un psihiatriem. Ir pieejami arī bezmaksas speciālisti, tā kā risinājumi ir, tikai tie, kas lec no tiltiem un griež vēnas, parasti negrib meklēt risinājumus un cīnīties.

mia 21.06.13 07:36:51
Kāds sakars valstij? No katras bezizejas ir izeja!! Un ja cilvēks ir tik garā vājš un nolemj izbeigt savu dzīvi, lai dara, bet lai tajā neiesaista citus cilvēkus...!! Visus mēs neizglābsim...un tie kas tiešām gribēs padarīt sev galu, aizies un to izdarīs, nevis pirms tam par to skaļi diskutēs, tie vairāk alkst pēc uzmanības un..žēluma??
Daudziem klājas tagad grūti, bet cilvēki cīnās, tas ir viņu dabā...!!

smukaa 20.06.13 23:09:19
Nevajag..Katrs pats ir atbildīgs par savu dzīvi un lēmumiem,nevajag savu gļēvulību (kas ir pašnāvība) novelt uz valsts,citiem cilvēkiem utml. :)
Katrs ir pats savas laimes kalējs!

vanilla 20.06.13 16:59:38
"...esmu gatavs atbalstīt visu to pašnāvnieku ģimenes, kuru radinieki, beidzot dzīvi šādā veidā..."

kā tas atbalsts izpaustos? (tas tik tāds retorisks jautājums, man nav Paldies Dievam vajadzīgs atbalsts)

noelle 20.06.13 14:09:29
Man īsti nav skaidrs, kā izpaužas pašnāvība "kādā sabiedrībai noderīgā veidā"... bez tam... kaut kā īsti nesaprotu šī uzsaukuma nozīmi un mērķi. It kā pašnāvību izdarījušo cilvēku tuviniekiem tāpat jau nebūtu smagi pēc šādas traģēdijas, tagad tiek veidota kaut kāda īpaša kustība - "izdari pašnāvību sabiedrībai derīgā veidā"? Vai man vienai tas šķiet kaut kā... hmmm... neētiski?
Viesis
edmundsz 20.06.13 13:49:23
Lielākajā daļā interneta portālu pie ziņām par kādu traģisku notikumu, kad tiek vēstīts par bojā

gājušu cilvēku, komentēšanas iespējas parasti ir liegtas, tomēr, manuprāt, tādējādi tiek liegta arī

iespēja sabiedrībai uzzināt ko vairāk par notikušā apstākļiem un par to, kādi ir notikušās nelaimes

iemesli. Tādējādi tiek arī mazināta iespēja nepieļaut šādas nelaimes turpmāk, nākotnē.

Bieži vien Latvijas iedzīvotāji, ciešot trūkumu, spiesti ņemt neskaitāmus kredītus, un, nespējot

tos vairs nomaksāt, izmisums ir tik liels, ka tiek pieņemts lēmums dzīvi beigt pašnāvībā. Tā ir

lieta, par ko jārunā visas valsts mērogā, tomēr mediji un žurnālisti, vēstot par gadījumiem, kad

kāds valsts iedzīvotājs ir izdarījis pašnāvību, nemaz nepainteresējas par sīkākiem iemesliem, un,

liedzot komentēt rakstus arī sabiedrībai, patiesība bieži vien paliek nenoskaidrota un tādu

nelaimīgu gadījumu notiek aizvien vairāk un vairāk.

Cilvēki, kuri izlēmuši beigt savu dzīvi paši sevi nonāvējot, iespējams, domā, ka valstij uz viņiem

nospļauties, un bieži vien šādas domas ir ne bez pamata, tomēr pirmsnāves vēstules ar skaidrojumu

par to, kādēļ tas ticis darīts, atstāšana var būt ļoti nozīmīga, lai šādu nelaimju turpmāk notiktu

mazāk. Iedzīvotāji, kuri vairs neredz risinājumu problēmām, ar kurām tie saskārušies, pašnāvību

galu galā varētu veikt vainīgā – valdības, bankas, policijas u.c. nama durvju priekšā, lai

atbildīgie jūt kaut nedaudz kaunu vai vismaz neērtības.

Esmu gatavs atbalstīt visu to pašnāvnieku ģimenes, kuru radinieki, beidzot dzīvi šādā veidā, ir

atstājuši pēcnāves vēstījumu vai darījuši to kādā sabiedrībai noderīgā veidā, pievēršot pēc

iespējas lielāku uzmanību. Tāpat arī aicinu vērsties to piederīgos, kuriem ir pamatotas aizdomas,

ka par pašnāvības iemeslu kalpojis laikā neatdots bankas kredīts, parādu piedzinēju agresīvā rīcība

vai valsts institūciju bezdarbība un atbalsta trūkums.

Mani var sazvanīt pa tālruni 29222919 vai atstāt ziņu draugiem.lv

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv