Saki to šeit!

meistarklase jeb kursi (4)

Viesis
15.01.13 13:54:43
Ja Tu vēlies organizēt kursus/ seminārus un gūt no tā peļņu- tad tā ir saimnieciskā darbība. Un līdz ko ir saimnieciskā darbība, tev ir jāreģistrējas sev izdevīgā veidā VID. Pretējā gadījumā , kāds no tavu kursu apmeklētājiem var būt ciemiņš no VID. Un tas nemaz nebūs jautri.
Reģistrējoties VID (piem.- saimnieciskās darbības veicējs) Tev būs jānorāda NACE kods. Kods atbilst kādam no uzņēmējdarbības veidiem, ar ko nodarbojas uzņēmums. ( šeit Tu atradīsi kodus http://www.ur.gov.lv/?a=938) Pastāv iespēja, ka VID ierēdnis Tev paprasīs diplomu šajā sfērā. Ja paprasīs - mācies gudri "liet", ka tu grasies organizēt piesaistot profesionāļus. Bet man ir informācija , ka 100% vajag sertifikātu vai licenzi ja gatavojies atvērt ārsta praksi vai šņabi ražot.

Bet ja gribi taisīt meistarklases kur sanāk domu biedri un apmainās idejām un prasmēm,negūstot ienākumus, tad tev nevajag neko.

pece 15.01.13 13:42:29
Lai to darītu oficiāli:
1) tev jābūt saimnieciskās drabības veicējam - forma ir tavā ziņā; par šo atbild Valsts ieņēmu dienests;
2) sāc organizēt - telpas, slidinājumi - var griezties pie pašvaldības, var meklēt kā privāti;

svente 15.01.13 09:06:31
Lai oficiāli organizētu šādus kursus tomēr ir jābūt kādam dokumentam. Varbūt iespēja reģistrēties kā pašnodarbinātai. Bet par kursu organizēšanu (ja vēlas oficiāli ar telpu īri) jāinteresējas savā pašvaldībā. Neoficiāli - liec sludinājumu, ka pie sevis mājās organizē šādus kursus. Varbūt var palīdzēt Sieviešu klubs?
Viesis
anabella 14.01.13 16:11:44
Labdien,
nezinu, kur meklēt atbildi uz savu jautājumu- varbūt šeit man kāds palīdzēs. Lieta sekojoša: savā rajonā vēlos organizēt kursus jeb meistarklasi adīšanā. Vai ir nepieciešami kādi dokumenti, kur man būtu jāgriežas, lai visu noskaidrotu?
Jāpiemin, ka man ir pieredze un zināšanas, bet nav diploma šajā jomā. Tāpēc - vai tas vispār ir iespējams?
Paldies:)

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv