Saki to šeit!

Par bērnu paternitātes tiesībām (1)

Viesis
sievieteicom 22.06.11 18:17:20
Paternitāte ir kā dzimtene, kurai bērnam un tā tēvam būtu jāpienākas, nemanipulējot ar juridiskiem pieņēmumiem, ne ar jelko tirgojoties, bet sociālajai un bioloģiskajai realitātei atbilstoši un pašsaprotami jau ar bērna dzimšanu.

Latvijā pašreiz tēviem, kas dzīvo (vai ir dzīvojuši) civilattiecībās ar sievieti, kura, savukārt, ir novilcinājusi savas iepriekšējās laulības juridisku šķiršanu, praktiski nepastāv juridiskas tiesības pretendēt uz paternitāti saviem bērniem, dzimušiem šajās attiecībās.

Uzsvars tiek likts uz tām situācijām, kurās bērna māmiņa ar juridisko vīru sen kā vairs kopā nedzīvo, bet vada kopēju saimniecību ar jaundzimušā bērna tēvu (civilattiecības); iespējams, juridiskais vīrs, ar kuru laulība dažādu iemeslu dēļ var nebūt šķirta, ir nozudis no redzesloka vai izmanto savu ietekmi, lai šķiršanos novilcinātu.

http://manabalss.lv/i/102
Zem iniciatīvas izklāsta PDF pielikumā ES tiesību prakse pamatojumam. Esiet, lūdzu, aktīvi un atbalstiet šo iniciatīvu ar parakstu. Tā jūs atbalstīsiet vīriešus, kuri vēlas uzņemties atbildību un rūpēties par saviem bērniem. Savācot 100 parakstus, šī iniciatīva nonāks līdz publiskai parakstīšanai.

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv