Saki to šeit!

Maksas autostāvvietas (19)

nosiguldas 13.01.11 09:02:04
Man ir universāls ieteikums, noliekat automašīnu kādā no daudzstāvu stāvvietām pēc iespējas tuvāk vietai kur jānokļūst un dodaties ar kājām, arī bērniem tas būs veselīgi. Es dodu priekšroku staigāšanai ar kājām, lai vienkārši no paša rīta nav jābojā garastāvoklis. Principā man dienā sanāk obligātais minimums 2.km ar kājām un kas ir vīrusi nezinu jau vairākus gadus, tāpat arī mani bērni.

inguce 09.01.11 22:00:26
pece- iesaku pavērot auto ar sarkanjiem CD nr.... stāv ļoooooti bieži da jebkur, bez čeka logā (ja maksas stāvvietā). Regulāri parkojas tuvāk durvīm, respektīvi, invalīdu vietās. Un tā var turpināt un turpināt...

emmucis 07.01.11 12:07:13
pece

Pilnīgi piekrītu!

Tās jau tik tādas emocijas, kas brīžiem sakāpj tā, ka forumā izvēlos sadaļu "es nevaru par to klusēt".
Bet citādi - šī ziema ir ļoti, ļoti skaista!

pece 07.01.11 11:52:50
emmucis,

Es esmu par konstruktīvu rīcību! Ja neviens neprotestēs, tad RD šķiet, ka viss Rīgā ir vislabākajā kārtībā - jo visi klusē! Nu labi mēdijos paņaud, bet tas nav saistoši. Nafig kaut ko darīt, ja iedzīvotājiem tāpat labi? ???

Tāpēc es redzu divus ceļus:

Vienu darīt zināmu savu neapmierinātību attiecīgiem dienestiem.

Otrs sakārtot savas lietas un dzīvi tā,lai man ir gana ērti. Es apzinos, ka savā ziņā man ir paveicies, b/d degungalā 10 min max ar sīko līdz b/d, un meita uz skolu iet pati, jo arī skola netālu no mājas (opcijas skolu izvēlēties velnszinkur neapzkatīju piesakot meitu skolā), uz pulciņiem e-talons zobos un brauc, pakaļ gan braucam ar auto, jo pulciņi beidzas diezgan vēlu. Neko sliktu sab.tr. izmantošanā nesaskatu - to daru regulāri nokļūstot uz/no darba un man nav jālauza galva par to, kur pie darbavietas noparkot auto un cik tas izmaksās (un piedalīties sacīkstēs, kurš uzspēs pirmais, tiks pie vietas bez maksas :D).

Treškārt, es neredzu pievienoto vērtību, savu enerģiju tērējot dusmās, man ir labāki un derīgāki veidi kā to iztērēt, bet katrs ar savu enerģiju rīkojas kā vēlas ;)

pece 07.01.11 11:52:44
emmucis,

Es esmu par konstruktīvu rīcību! Ja neviens neprotestēs, tad RD šķiet, ka viss Rīgā ir vislabākajā kārtībā - jo visi klusē! Nu labi mēdijos paņaud, bet tas nav saistoši. Nafig kaut ko darīt, ja iedzīvotājiem tāpat labi? ???

Tāpēc es redzu divus ceļus:

Vienu darīt zināmu savu neapmierinātību attiecīgiem dienestiem.

Otrs sakārtot savas lietas un dzīvi tā,lai man ir gana ērti. Es apzinos, ka savā ziņā man ir paveicies, b/d degungalā 10 min max ar sīko līdz b/d, un meita uz skolu iet pati, jo arī skola netālu no mājas (opcijas skolu izvēlēties velnszinkur neapzkatīju piesakot meitu skolā), uz pulciņiem e-talons zobos un brauc, pakaļ gan braucam ar auto, jo pulciņi beidzas diezgan vēlu. Neko sliktu sab.tr. izmantošanā nesaskatu - to daru regulāri nokļūstot uz/no darba un man nav jālauza galva par to, kur pie darbavietas noparkot auto un cik tas izmaksās (un piedalīties sacīkstēs, kurš uzspēs pirmais, tiks pie vietas bez maksas :D).

Treškārt, es neredzu pievienoto vērtību, savu enerģiju tērējot dusmās, man ir labāki un derīgāki veidi kā to iztērēt, bet katrs ar savu enerģiju rīkojas kā vēlas ;)

emmucis 07.01.11 11:03:53
Pece

Nu ko, modināsim bērnus stundu vai divas agrāk, lai viņus ar slapjām kājām pēc iespējas ātrāk iemīcītu pilnā autobusā, pēc tam tramvajā, un tad jau bērnudārzs "tepat ar roku aizsniedzams", tikai vēl 2 kvartāliņi! Otrs bērns lai uz skolu tiek, ka māk - e talons zobos, un marš uz autobusu! Tad pašas skriešus uz darbu, un skat - esam sevi mainījušas! Ak, vienīgi turpinām maksāt ceļa nodokli un autolīzingu, apdrošināšanu, tehnisko apskati, bet tas taču nieks! :)
:)
Skat, re ku laikam Zatlers aizbrauca! :)

pece 07.01.11 10:08:13
Vēstniecības diplomātiskos auto par velti drīskt turēt savu vēstniecību tuvumā, nevis nolikt kur pagadās, tāpat ministriju automašīnas nevar stāvēt kur pagadās un par velti, jā ir lielākas tiesības šur tur piebraukt, bet satiksmes noteikumus arī viņiem neviens nav atcēlis. Cita runa ir par operatīvo transportu (attiecīgi aprīkotu).

Bez tam, lai panāktu ko vairāk, katram tomēr ieteicams sākt mainīties ar sevi pašu.; Pasaules vainošana diez ko nelīdz - vien sabojāsiet sev omu, uzbrēkstiet saviem bērniem un dzīvesdraugiem, kuri nav vainīgi nedz pie sniega, nedz stāvvietu netīrīšanas.

emmucis 07.01.11 10:04:33
Tur jau arī slēpjas galvenā problēma, ka, ja jau tiek prasīta tik augsta maksa par stāvvietu un namu apsaimniekošanu, tad varbūt to sniegu varētu arī notīrīt. protams, arī es pati tīru savai mašīnai vetu pagalma, bet tik un tā maksāju par apsaimniekošanu. Godīgi?
Un vēl - kaitīgais piesārņojums nez kāpēc attiecas tikai uz "parastiem" cilvēkiem, bet vestniecības, ministriju, u.c. priviliģētas personas savus auto drīkst novietot par velti. Kur tad te būtu vienlīdzība?

rebeka 06.01.11 18:46:04
Jā inguce

tāpēc es uz centru izmantoju peces piedāvāto iespēju, un braucu ar tramvaju, jo man sanāk lētāk un ātrāk, nekā es aizbraukšu iztērēšu brnzīnu riņķojot un meklējot vietu + par stāvvietu samaksāšu!! Mazo vispār neņemu līdz uz tādām vietām.

Pāris reizes esmu bijusi arī tik nikna, ka ja man vajag piemēram uz 1 min kaut kur ieskriet, nometu mašīnu neatļautā vietā ieslēdzu avārijas gaismas un eju kur jāiet.

inguce 06.01.11 18:40:54
rebeka- super,ka ir tāda iespēja :)

tik bieži par laimi pa centru negrozos, tādas vietas nezinu! un viens no iemesliem- tieši stāvvietu trūkums! īpaši ja uz centru braucu ar bērnu, nevar viņš noiet ntos km no attālas stāvvietas :)

rebeka 06.01.11 18:19:08
http://www.delfi.lv/news/national/riga/vairakas-ielas-bus-ierobezota-auto-novietosana.d?id=36105718

A re sākas arī kāda darbība..

rebeka 06.01.11 18:00:12
Es saprotu, ka stāvvietu bizness ir un paliek bizness, pie tā nepiesienos, par sniegu, jaa tur gan esmu nikna ka es dzīvoju tik nabadzīgā valstī, kura nevar atļauties to izvest, klausijos radio raidijumu, un tur atbildīgā persona žēlojās par finansējuma trūkumu. Bet arī vasarā nav kur nolikt mašīnu, visas ielu malas arī tās vietas kur ir pa maksu ir aizņemtas. Tas nenormnāli kaitina, bet Rīga ir tik liela cik ir...

Vispār jau ja labi pameklē var atrast arī visādas bezmaksas vietiņas, es vienu laiku dzīvoju Vecrīgā un pat tur atradu vietu kur legāli novietot savu auto bez maksas! Un tā vieta tur ir vēl tagad!! :)

inguce 06.01.11 16:36:07
ņaudēt neņaudu. Savu vietiņu pagalā iztīru gandrīz katru dienu, pārējie dara kā grib!

neredzu jēgu rakstīt necilvēkiem bez atbilstošas izglītības, nojausmas, kas vispār pasaulē (nu vismaz tuvējā rajonā) notiek!

šis ir forums, kur drīkst brīvi izteikties. Šajā gadījumā atbalstu emmucis viedokli

pece 06.01.11 16:26:35
inguce,

Vismaz kārtīgu sašutuma vēstuli RD aizraksti, cit\adi tāda ņaudēšana vien sanāk, bez reālas rīcības! ;)

inguce 06.01.11 15:05:57
man pietiek ar daudzdzīvokļu mājas pagalma,plus tuvāko ceļu tīrīšanu- lai visp kkur nokļūtu. Ne katram ir apziņa, ka ja reiz neviens to sniegu neizved, vai vismaz neizšķūrē- ir tomēr jāpieķeras un vismaz kautkas jāpatīra ar savām rokām!

savukārt nokļūsot centrā, vēlos novietot mašīnu vismaz tuvākā km rādiusā- visur ir maksas stāvvietas. Ok. Maksāju. A par ko???? ka 2h jātīra sniegs par vietu, ko es jau tā apmaksāju?! tā kur ir taisnība??

lai tad ir bezmaksas vieta- un ok, attīrīšu tik, cik man vajag. Nenāk ne prātā vēl bez nodokļiem papildus sponsorēt RD utml iestādes!! :@

pece 06.01.11 14:34:39
inguce,

Sniega ir tiešām daudz priekš pilsētas, vēljovairāk, nav jau kur to sniegu sašķūrēt, izvešana prasa milzu resursus (t.sk. finansiālus). Ja negrib sniega problēmas - var pārvākties pie tiem, kur ir plūdi, piem. uz austrāliju :D nebūs problēmas ar auto novietošanu!

Bez tam, nepatīk maksas stāvvietas netīrība - neliec tur savu auto! Tev ir tiesības izvēlēties - izmantot šo pakalpojumu vai nē ;)

Un kurš tev liedz iztīrīt to stāvvietu?

Man ir bijušas problēmas novietot auto brīvdienās centrā bez maksas tikai tad, kad ir lielie pasākumi tjip salūts un taml. pārējā laikā vienmēr ir izdevies to izdarīt saprātīgā attālumā no vietas, kur man jānokļūst.

inguce 06.01.11 13:57:01
pece- līdz šim 6dienās NEKAD neesmu atradusi bezmaksas vietu centrā/vismaz tuvu tam. Vnm viss ir pilns :D Nerunājot par dd vakariem

un tagad- pat maksas stāvvietā nevar nolikt, jo to fiziski nav iespējams izdarīt- visur ir sniegs!!! kalni! ta kāda s**a pēc man jālauž mašīna , ja lieku MAKSAS stāvvietā, ko pa to naudu kāds var arī iztīrīt.

un tas, ka stāv mašīnas, nevar iztīrīt- stulbums! paši teica- pārmaiņus uzliks apstāšanās aizlieguma zīmes, lai izvāktu sniegu. Nekas jau netiek darīts. Cerot uz bezsniega ziemu, budžets novirzīts sazinkur....

ai, labāk nemaz nesākt! gribas kliegt par visu, kas te Rīgā darās!!!!

pece 06.01.11 11:16:41
Mēģināšu atbildēt uz taviem kāpēc un izsaukt uz sevi uguni :D

- maksas stāvvietas rada papildus ienākumus pilsētas budžetā, ko izmanto infrastruktūras attīstībai;

- Rīgā ir būtiskas problēmas ar transporta plūsmām, jo šobrīd maģistrālās ielas nav paplašināmas apbūves dēļ;

- ir videi nedraudzīgi braukt vienam cilvēkam ar savu personisko auto uz/no darbu (ir valstis kā piemēram Brazīlijā, ieviesušas sistēmu, ka ir dienas, kurās drīkst braukt automašīnas, ar pāra nummuriem un kurās ar nepāra; bet dažās austrālijas pilsētās ir noteikt, ka pa sab.tr. joslām drīkst pārvietoties arī tās vieglās automašīnas, kurās ir 3 un vairāk pasažieru); vēl diezgan plaši izmanto tā saktās park and ride sistēmas, kur auto atstāj pilsētas nomalē un uz centru dodas ar sab.tr..

- videi un cilvēkiem draudzīgāk ir izmantot sabiedrisko transportu (īpaši elektrisko), jo vienā sab.tr. līdzeklī savietojas kritni vairākļaužu un ir mazāks piesārņojums;

- vispār jau sestdienās un svētdienās parasti nav problēmas novietot auto bezmaksas stāvvietās vismaz ne Rīgā;

- un šobrīd (pārmēru sniega apstākļos) ir jāsaprot, ka auto novietošana ielas malā apgrūtina ielu un ietvju notīrīšanu īpaši pilsētas centrā;

- Rīgas paplašinātā centra iedzīvotājiem ir iespēja iegādāties stāvēšanas atļauju piemājas ielā maksas stāvvietā par īpašu RD noteiktu cenu.

emmucis 06.01.11 09:25:13
Beidzot arī man ir tā sāpe sakrājusies!
Kāpēc Rīgā pakāpeniski, bet noteikti visas ielu malās esošās stāvvietas kļūst par maksas stāvvietām? Un kāpēc, tur, kur nevar izveidot maksas stāvvietu, vienkārši uzliek zīmi "stāvēt aizliegts"?
Pie mājas mašīnu novietot nevar, jo pašvaldība, neraugoties uz apsaimniekošanas maksas paaugstināšanu, nevar atrastt līdzekļus pagalma iztīrīšanai, pie darba nevar, jo nedrīkst. Drīkst tikai īpaši priviliģētas personas ar atļaujām Nr...., vai tiešām mašīna ir kautkāds bieds? Pat sestdienās nedrīkst ar ģimeni doties uz pilsētu, nemaksājot par mašīnas stāvvietu!
Un kā izskaidrot to, ka kaimiņvalstī Lietuvā maksa par auto novietošanu ielu malās ir 40 santīmi stundā?

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv