Saki to šeit!

Rozes no sēklām??? (9)

rebeka 18.03.13 13:17:44
Ir iespējams izaudzēt rozes no sēklām???

linduchy 18.03.13 13:23:31
Varēt var, bet tas ir ilgs process un jaunizaudzētā roze var atšķirties no mātes zieda :) Vieglāk ir pavairot ar spraudeņiem :) Un ļooti svarīgi - rozes ir ļoti prasīgas un cimperlīgas, kā nekā ziedu karalienes. Tām ir vajadzīga īpaša uzmanība un kopšana. Reti kurā dārzā rozes aug bez īpašām rūpēm :)

rebeka 18.03.13 14:29:52
Man bija sēklas.. iesēju tās un šodien pamanīju, ka sāk kas dīkt laukā... hmm interesnati, kas un kad man tālāk jādara...

Ja tur kaut kas izaugs... viņu varētu arī podiņā audzēt? Vai obligāti dārzā tam jānotiek? Esmu totāla blondīne šajos jautājumies, bet laikam klāt vecums, kad sāk interesēt rušināšanās pa dārzu ;)

linduchy 18.03.13 15:06:57
Vajadzētu uzmanīgi izpiķēt (netraumējot saknītes) un pārstādīt atsevišķos traukos. Tad liec saulainā vietā un mēreni laisti, tikai nepārlej, citādi saknes nopūs, bet nepieļauj arī izkalšanu. Par audzēšanu podiņā...nu grūti jau ir rozes podos audzēt, bet mēģināt var. Labāk jau tomēr uz vasaras pusi, kad salnas vairs nebūs, stādīt dārzā :)

linduchy 18.03.13 15:09:59
Ā, piemirsu pabrīdināt, ja tikko tik sākušas dīgt, tad nogaidi, lai vismaz pāris cm paaugās pirms piķēšanas, bet uzmani, lai nesāk traucēt viens otram, jo tad tie sāk konkurēt par pieejamām barības vielām :)

rebeka 18.03.13 15:11:51
Paldies... mēģināšu... ja kas sanāks beigās padalīšos kā tas bija :)

linduchy 18.03.13 15:13:23
Mēģini gan :) Gadās, ka jauniņajiem dārza lietās sanāk pat tādas lietas, kas īstiem dārza rūķiem pat sapņos nav rādījies :D

rebeka 18.03.13 16:07:58
Man viss ko iesēju jau ir izspraucies... pilna palodze ar visu ko :D Un galīgi nesekoju kaut kādiem stādīšanas laikiem, bet gan savām izjūtām... uznāca iedvesma, sāku darīt :)

linduchy 18.03.13 16:36:41
Wo, wo...tieši par to es runāju - jaunpienācējas laime ;)

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts:redakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv